şener aksu

şiir şener aksu

Sessizliğe İsyan

bir yerlerden başlamalı bir yerlerden derelere mi fısıldamalı alıp gitsin karanlığı gözlerimden ateşe mi atmalı acıları közlensin bilmem ama bir yerl..

devamı »
deneme şener aksu

İlişkiler ve Ritim Bozukluğu

Acaba yaşamın bir ritmi var mı? Eğer varsa bu ritmi nasıl anlayabiliriz ve daha da önemlisi bu ritme nasıl uyarız. Ritim, dediğimde “özel olarak düzenlenm..

devamı »
şiir şener aksu

trilyede kaybolan kumru

dalgaların sesine vurulmuş bir kumru bakıyor denize dalgın dalgın boyundan büyük işler geçiyor aklından boyundan büyük düşler sulara vursa şimdi ke..

devamı »
şiir şener aksu

Hoca

hoca öldü sokaklara kan inmişti deli zamandı silahlar patlardı sıcak gecelerde yıldızlar yanardı saklımda ne vardı şimdi hatırlamıyorum duvarlara ..

devamı »
şiir şener aksu

Gölgesi Güneş Olan Koy

içime saklanmış bir koy var ne denizi deniz ne martısı martı koca yanardağları serinletir dalgaları öyle derin öyle sessiz akşam oldu mu soyar ..

devamı »
gezi yazıları şener aksu

Rus Top Yolunda Yürüyen de Kim?

İnsanın yaşı ilerledikçe zamanı değerleniyor. Gençken gelişigüzel, rastlantılara bıraktığın hayatına sahiplenmeye başlıyor. Bunu kendimden biliyorum daha ..

devamı »
şiir şener aksu

Dağ Martısı Döndü

derin vadilerin üstünde uçkun bir akşam  dolanıp duruyor rüzgarla mevsim hevessiz karları eritirken soluğu tükenmiş baharın çoktan duyulmuş şey de..

devamı »
şiir şener aksu

Köküne Tutunan Ağaca Nazire

bir yolunu bulmalı tazelenmenin kayalardan süzülüp giden dereler gibi gecenin tasasını, sabahın telaşını silip bir yolunu bulmalı insan sevinçlerin ..

devamı »
makale şener aksu

İki Kitap Bir Eleştiri

Karşılaştırmalı şiir eleştirisinin daha sağlıklı olup olmadığını bilmiyorum ancak bunu denemek istiyorum. İki Romen şairin “Turna Yeri” ve “Dalgaların Hüz..

devamı »
şiir şener aksu

Deli Gömleği

geçmiş geçmişten fazladır ama nafile ben bugünü severim hem de güneşin teninde öyle içli öyle sıcak bir ezberi de yok sevmelerin elbette bulutla..

devamı »
makale şener aksu

Asaf Halet Çelebi’nin “Cüneyd” Şiiri Üzerine Bir İnceleme

Giriş Kendimi bildim bileli şiirle tanışığım. Bugüne kadar da hiç ayrı düşmedim. Kocaeli Üniversitesi Şiir Etkinlikleri Birimi’nde çalışırken ba..

devamı »
şiir şener aksu

Naylon Kafes

Güneşten önce uyanmasam günüm eksilir Yüzüm ekşir ilişme bana Daha çıkıp çöplerden ömrümü toplayacağım Çuvala atacağım artığını şehrin ..

devamı »
şiir şener aksu

Ankh*

derin fısıltılar damlıyor çatlaklardan derin sözler çarpıyor kulaklarıma usul usul gözlerim soluyor yıldızlara bakmaktan nasılda her şey ışık ..

devamı »
şiir şener aksu

Yıldızlar Söndüğünde

dere akıyor gece derin ve yıldızlar başka bir hayatın öyküsüne yanıyorlar dağlar yükseliyor ölüm yükseliyor kanlı dişler geliyor gözümün ö..

devamı »
şiir şener aksu

Yüzün Solduğunda Mevsim Bitti

insan nasıl da yalnızdır kökü bile titrer rüzgâr estiğinde nasıl da çekilir nehirleri kör kuyulara habersiz biri yüzüne üflese soluğunu hemen anlars..

devamı »
şiir şener aksu

yeşil patikada asılı kalan düş

yeşil patikadan sonra dilim çözülecekti düğümler de çözülecekti bir bir sustum ben susunca söz içimde kaldı söyleyeceklerim vardı oysa büyülü ..

devamı »
şiir şener aksu

sessiz zamanlar çığlığı

akıp gidiyor penceremin önünden gün pencerem kirleniyor ben seyrediyorum tembelsin diyorlar çok tembel tembelim belki de ama tembell..

devamı »