2022 Haziran

şiir şule yusuf

Göçmekler

kaçıncı kez uçurtmalarımızı vuruyorlar kaçıncı yası tutuyoruz gökyüzünde ne zamandır dolaşıyor alaca kuşlar bilinmezlerde karnımıza giren kramplarla kı..

devamı »
şiir şener aksu

Dağ Martısı Döndü

derin vadilerin üstünde uçkun bir akşam  dolanıp duruyor rüzgarla mevsim hevessiz karları eritirken soluğu tükenmiş baharın çoktan duyulmuş şey de..

devamı »
şiir abdullah aksu

Lonisera

‘’Bilmezdim kelimelerin bu kadar kifayetsiz olduğunu Bu derde düşmeden önce’’ Bir sevda ki başa gelen Kağıt kesiği, ince ince sızan G..

devamı »
şiir beria rana aktaş

Okyanusta Hulasa

kelimeler boş bir döngü, içime serpiliyor anlamsal kıvranmalarla. *** aradıkça bulamadıklarımın izindeyim. yorgun bir tuzağın başına konmuş ayak izle..

devamı »
şiir inci küpeli

Süveyda*

Hakikat dikenli bir mızrap Deşip geçmiş içi Yahut hiç geçmemiş Acısı baki *** Hakikat oluk oluk irin Doldurur müddetini kalbin Yargılar sansa da ze..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

Yonca Kokulu Eller

Yıldızlar hareket etmiyordu. Oysa başının üstüne bütün bir gök; kopmuş, dökülmüştü. Onlarda ise bir kıpırtı dahi oluşmamış, ince bir titreşim belirmemişti..

devamı »
şiir deniz sarıtop

Güller Soluyor

güller soluyor; hatıralarda kokuları kalıyor. insan gülleri değil, kokularını seviyor. insan umut etmeyi seviyor. *** kaleme ve yazıya çıkan yolda, ..

devamı »
şiir duran er

Ateşin Parçaları

Dumana kısık sesle Anlat dedim bir şeyler Ben uçtum gidiyorum Yaklaş dedi aleve *** Kıpkırmızı sesiyle Alev atarak nara Ortadayım anlamam Dertleş ..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Bırakın Kaf Dağı'mı

Olması gerekenlerin ötesinde Ve ardında gerçek dağların Saklandım bir hayale Hayalimde, Sicimden bir gerçeğe... *** Gerçekler, Can yakar oldu. ..

devamı »
sinema emel akbaş

Million Dollar Baby: Bir Varoluş veya Yok Oluş Hikayesi

Milyon Dolarlık Bebek filmini, sadece bir boks filmi olarak tanımlamak haksızlık olacaktır.  Filmin amacı, görünenin aksine bir kadının boks kari..

devamı »
deneme fadıl oktay

Kendine Sesleniş*

Bir kuşak en çok iki kuşak sonra, en son kimler bizim adımızı anacak acaba ki o da uzun aralıklarla olacak belki, o da kendi çocuğumuz eğer varsa (ve eğer..

devamı »
şiir heybet akdoğan

İşte Bu Kendi Karanlığımız

yarım kalmış mutluluktu gözlerinde geçmişi aramak yarım kalmış hüzündü bulutlardan sağılan damlalar  yığınak olmuşlardı gözyaşımıza kirpiklerimi..

devamı »
anı & öykü neslihan karahan

Zamansal Soyutluk

Aysel mesai saati içinde beni aramıştı o gün. Günün yorgunluğunu dost muhabbeti ile gidermek için çay içmenin iyi bir fikir olduğunu düşündüğünü söyle..

devamı »
şiir zeliha aypek

Karaba

huzur içinde yatıyor    yaşlı ve muhafız duası küçük kara balığın     kendi içine dalmaya          masal v..

devamı »