2021 Nisan

şiir şule yusuf

aşina

seninle İstanbul’u gezmek isterdim seni mi gezerdim İstanbul’u mu birinizden vazgeçerdim mutlaka  sesinden öperdim ya da sessiz..

devamı »
anı & öykü bedriye g. okumuş

john

80’lik bir çınar, titrek yaprakları sonbahar rüzg ȃ rına direnmeye çalışırken, kökleri toprağın derinliklerinde… Dallarına zaman zaman konan ..

devamı »
anı & öykü sevda deniz k.

susmak; körlük ve kırmızı

Ben de vardım. İlk sesi yakaza hâlinde, yatağında sağa sola dönerken duydu. Yastığından anlamsız sesler geliyordu. Pa pa pa pa pa pam pam p..

devamı »
şiir ihsan topçu

mor fularlı kadın

zamana dantelleyip duygularımı közü külden çıkarıp yangın yüreğimle gelmiştim sana sabahın ilk ışıklarıyla her gün penceremden sızıyo..

devamı »
anı & öykü h. ihsan sönmez

Mara’nın Sarmaşıkları

Acılar, dünyalı olmanın en ağır bedeli. Aldırdığım yok artık böyle sıradan şeylere. Duvarın ötesine geçene kadar ikimiz için küçük bir evren yaratmak i..

devamı »
şiir sevgi korkusuz

siyah elbiseli sevgiliye

yürüyerek bitiremediğim beyaz şeritli kader çizgim, ayağına uzakları giyinmiş garip mutluluğum, hüznüme latife yaparak gözyaşımı te..

devamı »
anı & öykü hatice eğilmez kaya

hükümsüz iyilik

                                           ..

devamı »
şiir hayrettin geçkin

düşçe

uzak durma benden yüzünü çevirme düş düşe, baş başa vermeliyiz bu kıstırılmışlığı bu kuşatılmışlığı yarmak için sonsuz ve gel..

devamı »
şiir adil başoğul

ülkem ve sen

beyaz bir aydınlık vurur zarif saçların gibi lüle lüle dökümlü ülkemin ve senin üstüne fevkalade bir fer fışkırır muhteş..

devamı »
şiir şener aksu

yeşil patikada asılı kalan düş

yeşil patikadan sonra dilim çözülecekti düğümler de çözülecekti bir bir sustum ben susunca söz içimde kaldı söyleyeceklerim vardı oysa büyülü ..

devamı »
sinema emel akbaş

We Need To Talk About Kevın

     “Bir şeye alışkın olman ondan hoşlanıyorsun anlamına gelmez. Sen bana sadece alışkınsın.” We Need to Talk About Kevın..

devamı »