2021 Şubat

anı & öykü şule yusuf

yanmadan önce ısınmak*

… Günler geçiyordu… Yörük, laf arasında ” bizim gelin” deyiverdi bir gün Hoca’ya. -Kimmiş senin gelin? -Sizin Meryemce. Meryemce’yi ..

devamı »
şiir emrah çelik

saklambaç

merhametin kalbi olan Peygamber'e,  s aklanacağı yeri önceden bilir saklanan, eylem öncesi fikirde başlar saklanmak çünkü bir gi..

devamı »
anı & öykü hatice eğilmez kaya

kırılmış bir vazo

İri, ela gözleriyle ve olanca iyimserliğiyle şakıdı diğer adı gökyüzü olan kadın: "İlkbahar kıyafetine bürünüp etrafa çiçekler saçan aşktır cancazım, t..

devamı »
gezi yazıları aslı ulusoy/renkli seyyah

doğunun parlayan yıldızı: Kars

Doğu’nun Paris’i diye tasvir edebileceğim bir yere doğru bu seferki yolculuğumuz. Çoğu yerinde altın sarısı ile koyu grinin iç içe geçtiği, Rus ve Kafk..

devamı »
anı & öykü binnur tekinalp

acıları örtmek

Alanya bu mevsimde oldukça ıssızdı. Kasabanın sessizliğine inat Felsefe Kongresi’nin yapıldığı tesis dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarla cı..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

şarkımız

Şarkısına katılmamı bekliyordu, küçük kız. Oysa çoktan unutmuştum ben içimdeki melodiyi. Çünkü kırılmış, derin darbeler almıştım. Aslında o da benden f..

devamı »
röportaj şule yusuf

gülşah çetin

“ Müzik, kendimi bildim bileli en büyük aşkım, tutunduğum dalım, yaslandığım dağımdı. Bu motivasyonla en büyük aşkım aynı zamanda işim oldu. Ne ..

devamı »
deneme h. ihsan sönmez

nakkaşın çiçekleri

Gökyüzünün hediyesi düşüyor işte. Bugün yine yağmur yağıyor. Seninle unutulmaz anılarım; beni, bir yağmur damlasıyla küçük bir su birikintisinin üzerinde..

devamı »
şiir sevda kıdeyş

rezonans

yağmurun yapraklara getirdiği haberi taşların arasından fışkıran taze çiçekler kadar  selamlayanlar bilir dünya bir duraksama ..

devamı »
deneme yasemin eser dayıoğlu

merzifon günleri

Yabancısı olduğum bir şehir. Tanıdık sima hiç yok. Nedense tanıdık şefkatli yüzler arıyor insan. Selam verdiğinde hatırını soracak sıcacık dostlar... K..

devamı »
sinema emel akbaş

dogville: bir kasaba alegorisi

“ If there is any town this world would be better without, this is it.” “Bu köy dünya üzerinde var olmasaydı dünya daha iyi bir yer olurdu..

devamı »
kültür&sanat akaşa dergi

ayşen gruda

Türk tiyatrosuna ve sinemasına damgasını vuran, ekranda da unutulmaz karakterler yaratan usta oyuncu Ayşen Gruda aramızdan ayrılalı iki yıl oldu. ..

devamı »
kültür&sanat

karagözüm iki gözüm

Yapı Kredi Kültür Sanat, geleneksel Türk Gölge Tiyatrosu’nun önemli temsilcilerinden Ragıp Tuğtekin’in Yapı Kredi Müzesi Koleksiyonu’nda yer alan oriji..

devamı »