2024 Temmuz

deneme şule yusuf

Zülfü (yâre) Dokunmak

Yere atılan taşın düşmediği olmuş mu… başlayanın bitmediği… yarım kalmışlığın  tamamlanmadığı… Enerjinin yok olmadığına inanırım, bumerang gibi enin..

devamı »
deneme Nezih N. Kırmızcı

Türkçeyi Güzel Konuşmak İçin Öneriler

Türkçenin günlük konuşmalarda doğru kullanılmadığını üzülerek görüyoruz. Dili doğru kullananlar olsa da, halkımızın okumaya karşı ilgisizliğine medyanın d..

devamı »
şiir şener aksu

Teninden Renk Ağlayanlar

ağlamanın da yolları vardır miniğim her gözyaşını acıdan sanma bilmek erdemdir dediklerinden beri  bak kurudu gözlerim de tenim ağlar her gü..

devamı »
şiir filiz tutar

Ok

Güneşten saçlar karanlık deriyi aydınlatır Okçular tepesinde Vakit değişim vakti Ne kadar değişse de her şey  Ağulu oklar yürekte kalır

devamı »
şiir Mesut Nöbetcigil

Üç Nokta...

Hayat  giriş kısmında kaldığında   Yanıma kendimi alır ve ceplerime Patlattığımda   Hiç kimseyi duymayan ve dinlemeyen k..

devamı »
şiir emily yaramis

Haiku Sevdam

sana uyandım kaybolan aklım ile oruç içmiştim seni duyandım  çile yollarım ile kalem ekmiştim seni dile..

devamı »
sinema emel akbaş

Baby Reindeer

11 Nisan 2024 tarihinde dijital platform Netflix’te yayınlanmaya başlayan Baby Reinder, gerçek bir hikâyeyi konu edinmektedir. Mini dizi olarak servis edi..

devamı »
şiir serhat köklü

Aşk Yılı

Gazaptan bir dilemmaydı belki Avını canlı yiyen bir peygamberdevesi Matematiğin olmadığı bir galakside Zelzelen çatlattı ruhtan duvarlarımı En vahi..

devamı »
şiir sevil sena

Arsız

Kağıt yüzü görmemiş Düşünceler kümesi dimağım Aynı satırda kavuşamamış Duyguların tortusu gönül Bir kader nüshası İnceden ruha üflenen Seni ..

devamı »