2023 Aralık

şiir tarık aslan

Periye

ağlasa bir damla gözyaşı yeterdi taşırmaya Kızılırmak’ı Avanos kadar güzeldi yüzü akşam üstleri  yuvasını kaybetmiş bir baykuşun çaresiz..

devamı »
şiir talha özdemir

Gözlerin Geliyor

Eğik bir şekilde otururken, Duvar eşiğini izlerken, Bana ne iyi gelir diye düşünürken, Aklıma geldi gözlerin. Ellerim birbirine bağlıyke..

devamı »
şiir şener aksu

Bu Memlekette Cumhuriyet Herkes İçindir

bu memlekette cumhuriyet kendini bulma niyetidir yani yolunu arayan bir genç kızın içidir içliğidir hatta bilhassa onun içindir onur iç..

devamı »
şiir sophia jamali soufi

Umutlu

geceleri oturuyorum Rüzgarlar ve sessizlik arasında Ağaçlar ve çığlıklar Gölgeler ve yağmurlar Ben uçuşla dolu bir kelebeğim Uçuş buruş..

devamı »
şiir sevil sena

Vurgun

bağışlasa her insan  yaşam ile şiirin kutup farkını köprü olup okyanuslara bu dünya masalında  tek gerçeğini yaşatsa kör ke..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

Çiçeksiz Ağaç

Yine bir bahar gelmiş, dayanmıştı kapıya. Baharların artık ne getireceğini, neleri götüreceğini kestiremiyordu. Son ya da ilk hiç fark etmiyordu, sağı ..

devamı »
deneme serhat köklü

Pil

Gideceğim! Güneşi olmayan bir ülkeye koşacağım yalınayak. Işıklı ve bozguncu sıcak aynalarda görünmek istemiyorum artık. Sarının kızıla çalan ürpertili g..

devamı »
şiir emily yaramis

Kaptanlık Oyunu

yata  yön verecekti  ne ara  kamaraya çıktı ıslık mı cıslık mı  bilinmez ki ne bağırıp durur oradan  hey kaptan A..

devamı »
şiir özgür özbek

Saçları Ağarmış Çocuğa

ağarmış saçlarım hayatın kıyısında  ellisinde bir adamım  içimdeki çocuğu acıdan inleyen salıncakta sallarım gözümde güneş ..

devamı »
şiir şule yusuf

Rasyonel Şiirsellik

Dünyaya gücü yetemeyenlerin durduğu yerdeyim, Şiirdeyim… Duygularımı anlatmaya söz sanatlarından kanatlar takıyorum Uçmayı, kaçmayı öğrendim nic..

devamı »
şiir büşra nazlı ay

İçgüdü

ölümün ışıltısı parlıyor kuzgun sarkacında köşe başlarında kanlı gözler bir davet var suçlu bakışında kırmızı odalar suskun çiçekleri kurban ..

devamı »
deneme h. ihsan sönmez

Sıra Dışı Mektuplar- IV

Yalnızlığımın, kadrosuz gece bekçisiyim. Saklı ve yasaklı kozmik alanımda ne olduğunu bilmediğim bir etkiyle yazıyorum bu mektubu. Çocukluğunu yitirmiş b..

devamı »
şiir duran er

Aşk

Yazın siyah alevler Yakınca yüreğini Sevda çözülemeyen Buz tutmuş mor ateştir  Sevdalanmak beleştir Taşımak çok pahalı ..

devamı »
şiir nadide utku

Cellat

sen ki geceye hükmeden cellat saydın kendini ölümlüler korksun diye senden darağacı giyotin kurşun derken acısan ne acımasan ne..

devamı »
şiir bilge şen

Gökyüzü Tapu Kadastro

evde kalmam gerekiyor diye duvarları çerçeveleyip yüzüme mi asayım penceresiz olanlara mı özeneyim ben de hem karanlığın ömrü bir anlık değil m..

devamı »