2023 Mart

deneme şule yusuf

Taziye

Hepimizin kepçe olmak istediği, mesafeleri aşmak için kuş olup uçmak istediği, hepimizin ateşinin içine düştüğü; yemekten, uyumaktan, ısınmaktan utandığı;..

devamı »
anı & öykü gürsel akbulut

Depremi Hatay’da Yaşadım

“Şenlik dağıldı bir acı yel kaldı, bahçede yalnız” Gecenin derin sessizliğinde yer altından gelen bir uğultuyla uyandık. Beton duvarlar tarifi mümkün olm..

devamı »
sinema emel akbaş

Vesikalı Yarim: Lütfü Ömer Akad

“Sevmek de yetmiyormuş, çok önceden rastlaşacaktık.” Film, manav Halil’in arkadaşlarıyla Beyoğlu’na eğlenmeye gittiği bir gece tanıştığı konsomatrisle ya..

devamı »
şiir fadıl oktay

İz

Truva’ dan geçersen bir gün  kulak ver rüzgârın uğultularına  oralarda eski sesim kalmıştır  iki damla gözyaşım düşmüştür Athena Altar..

devamı »
şiir şener aksu

Sessizliğe İsyan

bir yerlerden başlamalı bir yerlerden derelere mi fısıldamalı alıp gitsin karanlığı gözlerimden ateşe mi atmalı acıları közlensin bilmem ama bir yerl..

devamı »
deneme sevgi deniz

Portakal Çiçekleri

Gecenin en karanlık anında açacaktı portakal çiçekleri. Her zamanki gibi taptaze kokularını,  çam ormanlarına doğru savurarak inciden ışıltılarını gü..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Sarmaş Dolaş Hayallerimiz

Bak, Sarmaş dolaş hayallerimiz Kesişiyorlar çoğu noktada... Adını bensiz koysan da  Hayal kurmaya başladığın ana kadar başarılısın Sanma ki ..

devamı »
şiir neslihan karahan

Harflerin Raksı

İnsanın kendini içten gelen özgürlüğüyle ifadesini sağlardı kelimeler… Kelimelerin iskeleti olan harfler zincirleme birleşerek, kelimenin ruhu olan anlam..

devamı »
şiir beria rana aktaş

Mevsimdir Duygudan Ziyade

bir haykırış kopuyor içimde, kimden ve neyden olduğundan hayli habersiz, meçhul bir yolculukta ilerliyor gördüğünü sandığı gözleri bağlı. ..

devamı »
deneme raşit duran

Gül Kurusu Akşamlar

Şairlere ve bestekârlara mütemadiyen ilham vermiş, hassas ruhlarına namütenahi şeyler fısıldamış olan gecesi ve gündüzüyle semanın yüzü ve yıldızları; ila..

devamı »
şiir samet yılmaz

İpeklere Büründüm

Unuttuğun kitabın, buruşmuş sayfasıyım Dünden bitme kalemin, Sokağında bitmeyen sigarayım Yatağında üşüyen, parmak uçlarındayım İpeklere büründüm ..

devamı »
şiir yasemin özdemir

Yaşam

Kelebeğin kanadında geçer ömür Öyle üç günlük öyle hassas  Bazen keder bazen keyif Her anı kıymetli Kimine yaz kimine kış  Sonu çiçekli..

devamı »