2021 Mart

deneme sevgi deniz

adressiz

Uzun zaman oldu. Çok uzun bir vakit akıp geçti, aramızdaki köprünün altından. Kurumuş bir ırmak yatağından kum, çakıl ne kaldıysa doldurduk ceplerimize..

devamı »
deneme şule yusuf

gülü(ver) seyahatler

Mutlu yazılar yazmak istiyorum; mutlu ve umutlu olanlardan. Eminim yazanların birçoğu bahara, sevgiye niyetle oturuyorlar masalarına. Sonra ne oluyor d..

devamı »
şiir h. ihsan sönmez

çatıdaki akrep

yokluğun sevgiyle yokluyor işte zifirî karanlık kutsal yara kabuğu kaldırıyor mazinin eli   mahşeri mum alevi sol bileğimde y..

devamı »
şiir bahar bektaş

mış gibi

Balkona bitkiler dikiyorum, ufak saksılar yetmiyor hasretimi yeşertmeye, hasretim daha çok toprak, daha çok su istiyor. Kökleri uzay..

devamı »
şiir sevde budakçı

piyano operası

Siyah beyaz tuşlarında piyanonun, hücrelerinden iliklerine kadar iyi kötü ikilemde yaşarsın... Hani kırılırsın beyazlığa, sever..

devamı »
şiir leyla karaca

güvercin krallığı

sağ elinin üzerindeki damar Kızılırmak gibi geçer içimden   kartal kanadının gölgesi var ellerinde şahinlerin atmacaların hüküm sü..

devamı »
şiir gürsel akbulut

kim

şakılar göğün kırbaçları boşalır bir ahenkle sular iner buğular yukarı çıktığı gibi tane tane eleği tutan kim ..

devamı »
şiir hayrettin geçkin

olmaz işler

yere serdiğin bezden bir örtü değil yüreğin o ipeksi yüreğin yıldızlar gelip düşsün diye geceleyin yere serdiğin ne yağmur ne ..

devamı »
şiir şener aksu

sessiz zamanlar çığlığı

akıp gidiyor penceremin önünden gün pencerem kirleniyor ben seyrediyorum tembelsin diyorlar çok tembel tembelim belki de ama tembell..

devamı »
deneme hüma ladik

valentine'den selamlar

Sizi bilmem ama benim pek hoşuma gidiyor çarşı pazar şu sevgililer günü hengâmesinde! Vitrinlerde balondan pastaya, mumdan fincana, pelüş ayıcıktan iç ..

devamı »
gezi yazıları aslı ulusoy/renkli seyyah

ceviz diyarı bitlis

“Bitlis’te beş minare, beri gel oğlan beri gel Yüreğim dolu yâre, beri gel oğlan beri gel” Bitlis’e yaklaştıkça dilime bu türküyü doladım. Oto..

devamı »
sinema emel akbaş

arizona dream

“Bizler öldüğümüzde hikâyelere dönüşürüz. Bu hikâyelerden biri her anlatıldığında yaşıyor gibi oluruz o insanlar için. Sonuçta hepimiz birer hikâyeyiz..

devamı »