2020 Temmuz

anı & öykü şule yusuf

hayat

Evinizin hayatında olurdu düğünler, yaz iftarları… Kadınlar ve genç kızlar için dulda yerlere salıncaklar kurulurdu. Bir ceviz ağacının altında kocaman d..

devamı »
illistürasyon

anne with an e

Anne with an E'nin, mutluluk veren pozitif enerjisi ile, unuttuğumuz komşuluk ilişkilerini, dostlukları, birlik beraberliği, dayanışmayı, önyargılar..

devamı »
gezi yazıları aslı ulusoy/renkli seyyah

bir kuzguncuk hikayesi

"Aşk....  Perihan…” “Şakir!!! Kafana indirmeden şu vazoyu kaybol” Bu seferki rotam, saf aşık Şakir’in mahallenin yardımsever Perihan Ablasına d..

devamı »
editörden şule yusuf

neden akaşa dergi

Her şeyin kötüye gittiği, daha kötüsü olamaz dediğinde daha kötüsünün geldiği zamanlar olur insan hayatında. Defalarca ölür ölür dirilirsiniz. Söndüğün..

devamı »
şiir şule yusuf

ölü

Sana geldim… Soğuk yataktım, Gücüm omuzlarım kadar… İçine aldığın ruhum teneşirde bir ölü. Dirilt beni ey İsa, Nefesin içimde esrik! ..

devamı »
anı & öykü fatma şifa aslan

plastik çiçek

Yine ayaklar geçiyordu başının üzerinden. Ne de olsa yolda yürümek herkesin hakkıydı, ah bir de çöpler cama gelmese. Balıkların sahile vurduğu gibi çarpa..

devamı »
deneme ihsan kadıoğlu

esir kitaplar

Kitaplar… Ruhumuzun dışa açılan penceresidir...  Bizler o pencereden bakarak farklı dünyalara açılırız.  İçi fevkaladeliklerle dolu bu dünyal..

devamı »
şiir h. ihsan sönmez

bir şehrin hikayesi

bir bebeğin çığlığında gördüm seni  gözlerden uzak bir ülkenin  hiç göremediğin masal şehrinde  düşlerin çılgınlığında belki  g..

devamı »
şiir şule yusuf

dönüşüm

kalpte bir cıvıt pazarı kurulmuş içinde en kayıp eşya gibi ben demli bir çay burukluğunda ağzımın tadı ilahi bir aşk düşmüş yüreğime haber gelecek k..

devamı »