2022 Aralık

şiir şule yusuf

Size Güneş Doğsun

Size güneş doğsun sevda taşısın uçurtmalarında çocuklar sevda yarımlıktan çocuklar ölmekten               &nbs..

devamı »
sinema emel akbaş

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok: Savaşı Kim İstiyor?

“Tarihi bir filme benzetecek olursak -ki tarihin bize rağmen bir filme dönüşmüş olduğunu söyleyebiliriz- bu durumda habere ait gerçekliğin, tarih adlı fi..

devamı »
şiir şener aksu

Hoca

hoca öldü sokaklara kan inmişti deli zamandı silahlar patlardı sıcak gecelerde yıldızlar yanardı saklımda ne vardı şimdi hatırlamıyorum duvarlara ..

devamı »
deneme gürsel akbulut

İnsan Nefesi İle Yaşayan Eski Mekanlar

“O garip gönüllüm dertli bakışlım Feleğin elinde sinesi daşlım Yüreği yaralım gözleri yaşlım Gönül evi yıkık viranım nerde”   &..

devamı »
şiir sevda kıdeyş

Söz Ve İhsan

Beni kelimelere hapseden yıldızlı geceye Asra Yemine Ve boşluğu 99 adı ile donatan sevgiliye Kendini kaybedip şaşkın gezen sam yelinin savurduğu to..

devamı »
deneme sevgi deniz

Bakış Uçurtması

Her sabah gri rengiyle beliren, ardından kızıla boyanan, mavileşen penceremin önündeyim. Köhne köşkün bahçesini bir asırdır bekleyen çam ağacıyla karşılaş..

devamı »
şiir fadıl oktay

Muharrem

“Muharrem masaları sil durma” derken sanki soğuk bir yılan gibi tıslıyor adam siyah dalgalı saçları ortadan ayrılmış  gök yüzlü bir çocuk görüyo..

devamı »
şiir serhat köklü

Gecenin Rengi

Gecenin rengini beklerim Zamanın zembereği durmuş Bir rüzgar yaprağı boğarken Dalların feryadı duyulmuş Gecenin rengini beklerim Sensizliğimin ..

devamı »
şiir inci küpeli

Orkis

Biter sandıkça ömrüm Göğüslediğim acılardan Tek tek tomurcuklandım Her bir kırığımdan Küle döndüm Daha da yanmam sandıkça Kıvılcımlandı yenide..

devamı »
şiir ebra topyıldız

İki Hece

Hiç habersiz, Gözlerde yaş olmasıymış Sözlerden uzak kalırken mânânın, Kalbe vurduğu mânâymış... O, tariften münezzeh sisli manzara O, kalp ısıta..

devamı »
şiir duran er

İstasyon

Şehir puslu tren hurda İstasyon loş karanlık Ya aldatıldık ya biz aldandık Kalk gidelim ey kalbim Buralardan uzaklara Gurbet elde garip kuştum ..

devamı »
şiir inci mercan

Derbeder

Kıyıya vuran kalp kırıklıklarım, nasır tutmuş yüreğim, dar ağacına asılmış hayallerim ve bir kadehte yıkılan bedenimle selamlıyorum seni. Ağlama duv..

devamı »
anı & öykü raşit duran

Macır Adem Efendi ve Üçüncü İstasyon

Evin güneye bakan tarafında, uzun servilerin çevrelediği ve asmaların bulunduğu bahçedeki incir ağacının gölgesi altındaki tahta sandalyeden, iki eliyle b..

devamı »
şiir talha özdemir

Güneş

Güneş ilk ısısıyla vuruyor, Gülüşün yanındaki gamzeye, Koltukta oturuyoruz senle, Başım omuzların üzerinde, Gözlerimiz güneşe bakıyor, Başım diz..

devamı »