2022 Mart

şiir şule yusuf

Sevda Bekçisi

Sürgün edilmiş sevda bekçisiyim Avuçlarımda atalarımdan bin yıllık bir geçmiş Yollara düştüğüm gün bilet aldığım günlerden çok önceydi Ana rahmin..

devamı »
şiir zeliha aypek

Taş da Yok Köpek de

ormanı saklayan flu bir saka kuşudur   yalnızlığımın tavan arası sekansı   tanıdığım tüm diğer kuşları sana uçurdum..

devamı »
deneme sevgi deniz

Kayıp Kelimeler

Kelimeler, fırtına öncesi bulutlar gibi birikiyor göğüs kafesime. İçimde kümeleniyor. Kaburgalarımı çatırdatıyor, çıkmak için çırpınıyorlar. Ağzımı açı..

devamı »
şiir murat emir

Şâz

kardeş halkların dillerinde şarkılar söylemenin yasaklandığı bir coğrafyada yaşadın çocukluğunu gönlün bir alınganlık atölyesi gönlün bi..

devamı »
sinema emel akbaş

Western: Hikâyenin Ortaya Çıkışı ve Seyri (İzlediği Konular ve Olay Örgüsüne Dair)

Kovboy, Teksas’ta ortaya çıkan bir destan kahramanıdır. Aslında sığır çobanı da olsa aynı zamanda dürüstlük, namus, onur, görev bilinci gibi kavramları..

devamı »
şiir hızır irfan önder

De Git Başımdan

Ey kara yüzlü gece Güneşimi ç/aldın benden Al üstümdeki kirli bakışlarını!..   Ey gafil gece     ..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Bir Selam Yolla

hırpalanmış yüzümde saklı duran anlatacaklarım vardı ... ısıran gülüşünle kanardı tenim sızlayan yaramdı bakışla..

devamı »
şiir fadıl oktay

Kuruntu

Öldük sanıyoruz, belki de öldük bu nasıl bir çılgın koşmak iki boyut arasında  bir hiçliğe doğru bu nasıl bir dörtnala at sürmek   ..

devamı »
anı & öykü muzaffer uzunoğlu

Yayla Çocukları

Al yanakları sütü membaından, suyu gözesinden içiyor olmalarından değildir sadece. Ayva tüylü körpe tenlerini yaylanın güneşi de soğuğu da yakar. Farkı..

devamı »
şiir serhat köklü

Zaman

Sular altında Kalmış bir ülkedir Tarifsiz tanımda İzahı çaresiz zaman…   Keşfedilmeyi bekleyen Seyahatlerde deryaların ..

devamı »
şiir inci mercan

Söz

Tarlalarında koşturduğum günebakan çiçeklerimin yüzünü güneşten çekip, umudunu ay’a bağlaması… minik kaplumbağaların korunup kollandığını bil..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Susuyorum

Bir çiçek tomurcuğunda buluyorum seni En taze yerinden kokluyorum Arıların üzerinde oynaştığı Bal yuvanda Tadıyorum tanecikle..

devamı »
anı & öykü neslihan karahan

Meçhul Not

Yağmurlu bir hava … Öyle sakin değildi yağmur. Yollara, caddelere fevç fevç akıntılar hakim olmuştu neredeyse. Sahafların sokağına adım atar ..

devamı »
anı & öykü hüma ladik

Mevlitlere Gider(i)dik

O vakitlerde kız çocukları için ayrı program yapılmaz, anneleri nereye giderse oraya intikal ederlerdi. Ölü evi, düğün evi, çarşı pazar, sabah kahvesi,..

devamı »
anı & öykü raşit duran

Nostaljik Çağrışımlar

İnsan bazen bir söz duyar, bir yazı yahut kitap okur ya da bir türkü veya şarkı dinler, bir film seyreder, bir resim görür, bunlar onu alır, taa eski y..

devamı »