2024 Haziran

şiir mehtap özbayraktar

İhaneti Tırmandıran Zaman Duvarı

Her şey yolundaydı aslında Aldatılan da memnundu hayatından Aldatan da Ah şu zaman duvarı da olmasaydı Öyle bir gürültüyle yıkıldı ki bir gün..

devamı »
şiir zehra fişekci

Yalnız Serçe

yanan dağlarda arıyorum sesimi üşüyorum korkuyorum sıcaktan kül olmuş yok olmuş bedenim kendimi unutmuşum kanat çırpmaktan alevler oyun yapmış nef..

devamı »
şiir serhat köklü

Yaratılan

Gri bir güz, bir gezgin, bir gece yarısı sisinde Ansızın ayakbastı karantina kokan bir şehre Muhitini bilmiyordu kimse, meçhuldü güzergâhı Zulüm görm..

devamı »
şiir Şirin Tezer

Rota

şuh gülüşmeler bölüyor siyahı parçalıyor yankıları kayalar dalganın kıyıyla dans edişini yorgun gözüyle izliyor fener sirenin büyülü şarkısı çiziyo..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Sanrı

Zamanda bir kayboluştu bu, Bir varmış bir yokmuşçasına… Ne gecesi geceydi artık,  Ne gündüzler güneşli… Tutuştu ay ve güneş karşımda  En ma..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

Tekeş

Evde bir bebeğin olması her şeyi alt üst etmişti. Tek başına giyinmek zorunda kalıyordu artık. Çoraplarını çoğu zaman eşini bulamadığı için tekeş giyiniyo..

devamı »
şiir eren özalp

Perspektif

Haşhaşi'nin göz perspektifi buzdağında kaldı Çöl bedevisi denk gelirse buzdağına  Beyazlaşır mı kara teni zirvenin doruğunda  Kafası duman..

devamı »
deneme muzaffer uzunoğlu

Hikmet Arayışı Yahut Borunun Boyu

Fizikçi, matematikçi, jeolog ve antropologdan oluşan heyet bir araştırma için doğada bulunuyordu. Birden yağmur bastırdı. Hemen yakındaki bir köy evine sı..

devamı »
sinema emel akbaş

The Hunger

Hırsa Dönüşen Bir Rüyanın İçinde Kaybolmayan Aoy Film son zamanlarda izlediğim Kore yapımı Parazit, The Menu, Triangle of Sadness gibi yapıtları akla g..

devamı »
şiir gül anasal

Çizgi Kaçak Oyunlara Karşı

sır olmuş yıllar arası ip atlayan bir bakış çocuk duvarlara yazılar kamçılıyor her yeri sil desem silinmiyor geleceğe kalmak var aklında çizgi ge..

devamı »
şiir cafer başer

Sırlı Anahtar

Sırlı anahtar elindeyse Kristalli hayallerin boyunu aşarken Kaftan üstüne Kaf'tan mırıldanan dudaklar Kalplere saklı büyülü geçiş  Zümrüt enda..

devamı »
şiir cemal karsavran

Üzüntüsü Diz Boyu

Saçak altları sığınaktı Deli yağan yağmura Bir çocuk bayramlık tüfeğiyle Yağmur vuruyordu delice Atış atış üstüne isabetsizdi Bir damla bile vur..

devamı »
makale şener aksu

Roman Estetiği Açısından Kurgu

Şüphesiz roman sadece kurgu değildir. Öyle olsa içi boş bir portakal kabuğundan farklı olmazdı… Ki bazı romanlar tam da böyle bir tat bırakıyor okuduğumda..

devamı »
şiir nadide utku

Baston ve Gözler

kuş dolu ağaçların arasında bir dere ak sakalıyla  yanında yüz yıllık dede bastonu eğri kalmamış ki dedenin de doğru bir yeri yüz yaşına ço..

devamı »