2022 Kasım

deneme şule yusuf

Zaman-sız

 “Tanrı zar atmaz.” A.Einstein Ben zamana inanmam… İnansa idim daha kolay olmazdı bundan eminim. Dün, bugün ve yarın aynı anda yaşanır ve zama..

devamı »
şiir şener aksu

Gölgesi Güneş Olan Koy

içime saklanmış bir koy var ne denizi deniz ne martısı martı koca yanardağları serinletir dalgaları öyle derin öyle sessiz akşam oldu mu soyar ..

devamı »
sinema emel akbaş

Ah Güzel İstanbul: Türkiye’nin Modernleşme Sancısı

Ah Güzel İstanbul filminin iki ana karakteri vardır. Bu iki karakter, iki ayrı kültürü iki ayrı dünyayı temsil etmektedir. Sadri Alışık tarafından canland..

devamı »
gezi yazıları gürsel akbulut

Bozkırın Hüzün Rengi “Sarı Otlar”

Yağmur çamur demezdim Koşardım ardın sıra Sarı otlardan yolları vardı, Sana gelişlerimin...  Bütün kış boyu kar altında kalan top..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Siyara

gün devrildi kor gibi biten bir ömrün bağrında el ayak çekildi sinemizden  güneş ve ay gibi  yanıp söndü hayallerimiz kuşandıkça zamanı..

devamı »
şiir fadıl oktay

Gizleniş

Akşamları gelip kiraz saçıyor bahçelere tavus kuşlarını hiç görmemiş bir çocuk sevilmediği halde güzel yalanlar söylüyor gülemiyor çünkü yanağınd..

devamı »
şiir gonca dolu

Şafak Sürgünü

Ağırlaşan gökyüzünde Uzanıp tutmak ister Zorbaların seslerini Sahipsiz evlerin yoluna koşan Efkârlı yaşam Bitkilerin güneşe uzandığı gibi Umud..

devamı »
şiir serhat köklü

1999

Gri resimli gecenin saati Sıradan bir suspusluk Parça parça akvaryumun          camları Toz duman kalıntılardan Ans..

devamı »
anı & öykü h. ihsan sönmez

Salih Hocanın Ağaçları

Küçük bir kasabanın tarihi konağında, misafir odasının duvarını süsleyen siyah beyaz çekilmiş, sonradan renklendirilmiş çok eski bir fotoğraf asılıydı. Uz..

devamı »
deneme raşit duran

Bir Köy Deyişi: GADIN OĞLUM!

Başlığa bakıp da -cinsiyet anlamında- hem kadınlık hem oğulluk nasıl bir arada olur demeyin. Çocukluk dönemimde, köyümün -özellikle- yaşlı ve tecrübeleri ..

devamı »
şiir inci küpeli

Alaz

Ansızın açtın yüreğimde… Ben diken dedim, sen gül Canım acıyor tutamam, dedim Tut ki güzelliğini görebilesin, dedin Ne çok katı var sabredemem, ded..

devamı »
deneme neslihan karahan

Masalsı Anlar

Yaz mevsiminin kavurucu sıcakları yerini ılgıt ılgıt esen sonbahar esintisine teslim etmekteydi. Tam vaktiydi yemyeşil kırlarda boylu boyunca uzanan kırm..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Güneş Vurdu Abise

Gözlerin günaha ezandı sanki, Her vakit kendine çağıran Vakit geçti oysaki süre bitti Düştü bir çığ, kör zirveden Boğdu beyazlar yeşili  G..

devamı »
şiir samet yılmaz

Korkuyu Beklerken

Sana göre neydi bunun korkusu Yalnızlık mı yoksa karanlık mı  Gözlerine dalmışken sardı bu korku  Yine de beklerim açmasını sümbüllerin&nbs..

devamı »