2023 Temmuz

şiir şule yusuf

Lilithli Şiir

yağmurların yetemediği çöl susuzluğuydu ruhun içini ısıtamazdı gün doğumları çürümüş ettendi kalbin sen kimseyi sevemezdin beyoğlu sokakları gibi..

devamı »
şiir sevil sena

Maske

Yazık Bize! Maskeleri çalınınca yere kıyıya vuran yalınlığını ve katılığını yadsıyan yüzlere… Yazık Bize! Apansız şahlanan duygu dalgaları..

devamı »
sinema emel akbaş

Salkım Hanım’ın Taneleri

Film, Yılmaz Karakoyunlu’nun aynı adlı kitabından uyarlanarak beyazperdeye 1999 yılında Tomris Giritlioğlu tarafından taşınmıştır. Görsel hafızamızın daha..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

İnsan Eti

Kış akşamlarının yün kokulu, allı morlu yorganları üzerinde, elleri çenesinde, yüzüstü uzanmış çocukluğumun masal kahramanları beliriyor yine. Zihnimin dö..

devamı »
deneme muzaffer uzunoğlu

Son Kuşak: Z

Kuşak kaç yılda bir değişir? Bilim insanları farklı görüşlere sahip olsa da genel olarak her 15 yıl bir kuşak dönemi olarak tanımlanıyor. Buna göre şu and..

devamı »
anı & öykü gürsel akbulut

Çorak Toprağın Hazin Öyküsü

O sabah her zamankinden daha bir heyecanla uyanmıştım. Gözlerimi açar açmaz pencereden uzanıp dışarı baktığımda avlunun ortasında kağnı arabası koşuma haz..

devamı »
şiir serhat köklü

Banliyö

Bekir'e Tren istasyonunda Beklerken yedi kırk beş trenini Tam sağımda bir kız Takriben solumda Bir başka kız Bense… Sağdakinin  Bana ba..

devamı »
deneme seher özden bozkurt

Bir Akşamüstü

“Her insan ayrı bir âlemdir, İnsan, düşünceden ibarettir. Geri kalan et ve kemiktir.”                   ..

devamı »
şiir dilek kerem

Aşkın Katran Demi

Mekan gece miydi  Gündüz müydü Zaman yeryüzü müydü  Ortalık toz duman  Kalbinin atışı tütüyor her yan  Sen geceden mi  ..

devamı »
şiir f.bahar karakaya

Satır Başı Sevdam

Benim küçük hikayem Satırbaşım Katıklı aşım  Son durakta ki noktam Kitabımın kapağında ki Hayali resmimsin İnsan bir gönüle bu kadar mı ya..

devamı »
deneme şahin dursun

Kabil’den Sonra Habil

Dünya boş, bomboş, kardeşimi öldürdükten sonra daha da bir boş geliyor gözüme. Herkes perişan, mutsuz, bir katilin insafına kaldıklarının farkındalar. Ted..

devamı »
deneme sude yenin

İnkisar

Bugün hava ılımandı. Güneş kavurucu değildi ama güzel ısıtıyordu. Kışın rehavetine kapıldığım zamanları geride bıraktığıma seviniyordum. Mevsim geçişleri ..

devamı »
şiir cemal karsavran

Şimdi Sonbahar Yorgunu

gökyüzü mavi libasını giymiş denizde öyle havuz başında yakamozlar raks ediyorlar esenle başım mı dönüyor dünya mı sek içtim çarpıldım mı yoksa b..

devamı »
şiir elizya alminya

Güverte

ne aşklar yaşanmıştı o limanda ben de o limanın rıhtımında  yüreğimi dinlendirirken  dinleniyordum  seni dalgalarda dinlerken  ..

devamı »