2022 Şubat

şiir şule yusuf

Karınca Isırıkları

karınca ısırıklarım var benim en mahrem yerlerimde beklenmedik zamanlarda yediler üstelik tertemiz yunmuş yıkanmışken havlularımı daradılar çarşaflar..

devamı »
deneme esra bal

Yağmurlar Yağardı

… Elimden tut yoksa düşeceğim Yağmur götürecek yoksa beni … (Attilâ İlhan) Bahçen vardı, içinde rengârenk çiçekler açan, hanımeli kokus..

devamı »
şiir şener aksu

Deli Gömleği

geçmiş geçmişten fazladır ama nafile ben bugünü severim hem de güneşin teninde öyle içli öyle sıcak bir ezberi de yok sevmelerin elbette bulutla..

devamı »
sinema emel akbaş

Western Sineması: Amerika’nın Yerel Kültürüne Sinema Penceresinden Bir Bakış

Amerikan sineması ile bütünleşmiş olan ‘Western Sineması’ Hollywood’un ilk yıllarından günümüze dek varlığını sürdürmeyi başarmıştır. 1960’lı yıllarda, bi..

devamı »
şiir sevda kıdeyş

Bu Huzursuz Dünyada Bir Çare Gibi

“Şu benim ömrümde, eğer sana kavuşmak kaderimde yoksa yüzünün hasreti içimden eksik olmasın.” Dönüp dolaşıp kapımı açıyorum  Özlediğimde  ..

devamı »
şiir duran er

Gül Bıraktım Gölgene

Yolcun olamadım ki Bulvarına cılgana Ürktüm aslından senin Gül bıraktım gölgene Kapılmışım dalgana Ne zaman durulursun Kalbim yaralı gemi Hangi ..

devamı »
şiir inci küpeli

Girift

Bir araya getiremediğim satırlarım var benim, Etten duvar olup kimseye açamadığım sırlar… İncinmesin diye yok saydığım duygular,  Ve beraberinde g..

devamı »
şiir inci mercan

Karanlık

En sevdiğini kaybetmenin acısıydı ondaki iz düşümü, Gecenin karanlığından da zifiriydi yüreğinin karanlığı, Vicdanın aklığı, karanlığı gidermeye yetmiyo..

devamı »
anı & öykü abdullah aksu

Sonun Başlangıcı

Odanın bir köşesindeki koltukta uzanmış, sobadan gelen odun çıtırtısı eşliğinde uzaklara dalmış, düşünüyordu. Geçen zaman onca şey yaşatmıştı. Yorgun düşm..

devamı »
şiir h. ihsan sönmez

Hiyeroglif Bir Aşk

iki insanı bir hayale bağlayan en tehlikeli yol iki kalbin içinden geçmeyen yoldur sevgili       ruh ikizim aşk yanılır mı hiç?  ..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Mıh Gibi

Hani sarardı ruhumu bakışların Soğuyan ellerimi yakardı sözlerin yavaşça. Kaybolurdum sanki, Sen konuştukça... Sen konuştukça dursun isterdim zaman..

devamı »
şiir fadıl oktay

Mutsuz Son

senin o uçsuz bucaksız yüzün vardı çıkar gelirdi bütün el değmemiş çayırlardan kalkan bir kuş sürüsü kadar gürültülü kendinden korkarcasına kaçışların ..

devamı »
şiir mahmut özdil

Çürümüşlüğe Giden Yol

Bir gün görebilmek umuduyla yaşarım hesapsızca Yarınlara uzatılmış köprülerin üzerinde fütursuzca Çalınmış geçmişime bigane kalarak ve duyarsızca Atarı..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

Kağıt Kesikleri

“Sesim bir radyo spikerinin sesine benziyordu.”* Vurgular, tonlamalar olması gerektiği gibiydi. Kurallara uygun, doğru fakat duygudan yoksun... Rengi yokt..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Dua İle Seslendi Yerin Lisanı

ellerimle kazıyorum toprağın bahtını duayla seslendi yerin lisanı sonsuzluğa göçebeyim  arkamda kaldı tüm gölgeler ben özge zaman yolcusuyum doy..

devamı »
şiir samet yılmaz

Bir Bahar Oğuz Atayım

Bir bahar Oğuz atayım,  Bir baharı daha beklemeyecek misin? Giderken yalnızlığımı kollarına sarıp, gidemeyecek misin? Bir bahar daha, Oğuz atayım&..

devamı »
şiir yasemin özdemir

Sonsuz

Kimi kayaları yamaçları koşa koşa tırmanır,  kimi düz yolda yürümekte zorlanır… Kimi aynaya bakınca yüzünü dahi göremez, kimi senin yüzüne bakınca..

devamı »
anı & öykü raşit duran

Hadi Gel Köyümüze Geri Dönelim

Kabul etmek de zorlansak da arabesk müziğin tartışmasız taçsız krallarından birisi de Ferdi Tayfur’dur. Onun başlıktaki şarkısını her dinlediğimde, köyümü..

devamı »