2021 Eylül

şiir şule yusuf

Seni Kendimde Barındırıyorum

Hislerin ışığını kısmak değil mi kalbin ruhunu susturmak Oysa ahitin gizine erebilmek değil miydi amacımız Sürmek değil miydi gizli çocukluk..

devamı »
şiir sevda kıdeyş

Yağmurun Güzel Yağdığı Bir Yerlere Gidelim

Herkes çocukluk oyuncağını hatırlasın Tekeri kırık kolu kopuk ama giden Vakit geç olduğunda kalkmadan önce İtekleyici bir güç gibi hareket e..

devamı »
deneme feyza yılmaz

Kimlikperest-1

Şu dünyadaki insanların hepsinin müşterek derdi var mıdır diye sorsanız, önce kendime en sert kahvelerimden birini yapıp en asil fincanımı alırdım dola..

devamı »
şiir mahmut özdil

Gönül Yolculuğu

Dalga dalgadır gönül bulutları göğün maviliğinde Boy veren pamuk misali Çukurova  zenginliğinde  Irgatın emeğinde  hamalın alın..

devamı »
deneme hasan tosun

Özgürlük

Sabahın erken saatlerinde yürüyorum. İnsanlar koşuşturuyor. Kimi bakkala, kimi fırına… Bazıları börekçiye kim bilir bazıları da… Ben ise hala yürüyorum..

devamı »
deneme inci küpeli

Umut

Kimine göre zehir, kimine göre panzehir… Ben ise hala hangisi olduğunu çözebilmiş değilim.   Bir zamanlar, daha acılardan nasibini almam..

devamı »
deneme muzaffer uzunoğlu

Dede, Torun ve Kırmızı Kamyonet

Farklı zamanların çocukları dede ve torun.   Dede , yılların adamı... 70’lik... Yaşının ve hürmet görüyor olmanın verdiği özgüvenle ot..

devamı »
sinema emel akbaş

Persona

Persona: ‘’Ne kadar gizlenirsen gizlen, hayat bir şekilde içine sızmayı başarır.’’ İsveçli yönetmen Ingmar Bergman’ın yönetmenliğini üstlendiği..

devamı »
şiir enes kurt

Hiç Kimse / Eyvallah

Herkes uyuyor ‎ Herkes ama Bir hiç kimse ayakta Bir hiç kimse olan yarışta Bir hiç kimse gebe bütün sabahlara Selam olsun hiç k..

devamı »
şiir fadıl oktay

Köy

başında çelgisiyle geçtiğinde baktım, gözlerinde yaban yaseminleri ben bir adını soracaktım sadece nasıl çağrıldığını vişneçürüğü entarisini sora..

devamı »
deneme h. ihsan sönmez

İki Gece Bir Sabah

Yokluyorum işte! Ya şurada ya da buradasın.  Özgürlük çığlığım, kalbimin çevresinde dört dönüyor. Ne yaptığını bilmeyen kalbim gözlerimi yanıltıy..

devamı »
deneme hüma ladik

Yağmur Musikisi

Yağmurun pıtırtısı kiremit damdan ancak bu kadar güzel gelebilir. Kiremitlerin arasına sıkıştırılan tenekeler ayrı tıkırdar, bacanın üstüne kapanan sac..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

Kırmızı Kirazlı Tokalar

Çocukluğumun ve ilk gençlik yıllarımın geçtiği bu küçük köye, yıllar sonra kısa bir ziyaret için dönmüştüm.  Sabahın erken saatlerinden birinde yür..

devamı »
şiir VA

Muhtemel İhtimaller

içinde ölen dışında yaşayan insanlar biliyorum gözleri aşk tomurcuğu yüzleri damar damar cıvıl cıvıl çocuklar yemyeşil tepelere akar..

devamı »
sinema akaşa dergi

SİYAD En İyiler Seçkisi- Eylül Ayı

Atlas 1948 Sineması, eylül ayı boyunca Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) iş birliğinde hazırlanan ‘en iyiler’ seçkisi ile çok özel filmleri seyirciyle ..

devamı »