2022 Mayıs

şiir şule yusuf

Ara(p)eski Bir Nisan

nisan gelmezdi bir türlü biz de nisana gidemezdik mart karıydı kapımıza yağan nevruzu bekleyen ruhumuz çocuktu daha üşüyen ellerim..

devamı »
deneme heybet akdoğan

Hiçbir Yer

Hayat diye algılanan savaşa ilk katılanlardan olmak için, yaşamı soyluca ezberledik. Artık nerede duracağımızı bilemiyoruz. Hangi mekânın içinde, hangi gö..

devamı »
şiir şener aksu

Köküne Tutunan Ağaca Nazire

bir yolunu bulmalı tazelenmenin kayalardan süzülüp giden dereler gibi gecenin tasasını, sabahın telaşını silip bir yolunu bulmalı insan sevinçlerin ..

devamı »
şiir fadıl oktay

Çırak

bir kız sevmiştim üstelik hiç öpmeden usta her yürümeye çıktığımızda bir de Allah girerdi kolumuza bıraksın beni dedim bir gün sı..

devamı »
şiir beria rana aktaş

Afet'i Seyran

bugünlerde karmaşık baş döngülerim, içimden bir sesin dışa vurumu bastığım yerlerde deprem gürültüsü. *** bir enkazım, sürüklenmiş batıyorum dip köş..

devamı »
şiir serhat köklü

Akrep'in Ölümü

Sislerin ardından Kurşun damlaları Akmakta yorgun geceye *** Dinlenik ak pamuklu Kanatsız uçmak bu işte *** Zehrini boşaltmış durmadan Geçiyor bir..

devamı »
anı & öykü bedriye g. okumuş

Bir Sakura Hikayesi

Yağmur ve kasvetli Şubat Soğuğu’nun yaşandığı bir günde taşınmıştım Randolph Sokağı’ndaki iki göz odalı giriş katına. İstanbul’dan başlayıp sırasıyla Tifl..

devamı »
deneme inci küpeli

Lâl

“Benim hiç gönlümü almadılar, b en hep kendi kendime bir köşede affettim  herkesi.” Nilgün Marmara İnsanın en yalnız hissedebileceği anlardan b..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Minik Serçenin Gözyaşı

Güzel günler geride kaldı Düştü bir kere yere Küçük serçenin Kendinden büyük gözyaşı. Aklı Sevdiğinde kaldı serçenin toprağa hazırlanırken Toprak..

devamı »
sinema emel akbaş

The Father: Hafızanın Kaybolmasıyla Başlayan Bir Trajedi

“Benim… Benim kafamı yaslayacağım hiçbir yerim yok artık.” Anthony Hopkins, The Father adlı filmdeki rolüyle bunama hastası bir adam olarak karşımıza çık..

devamı »
şiir fatih selvi

Vakit

Ne yapsam kuşlarda göç hazırlığı Mevsimin ilmini hatırlıyorlar Yanık buğdaylara dökülürken kar Ne etsem yüzümün akmaz lekesi Poyraza tutulmuş mumun öf..

devamı »
şiir duran er

Kuşlar Ve Güller

Garip gönlümde bağrımda Senelerdir tutukluyum Ele yiğidim cesurum Kendim kendime korkuyum Köy odasında türküyüm Caminin sabah ezanı Deli şairi ke..

devamı »
anı & öykü neslihan karahan

Eskinin Onuru

Yürüyordu… Sakin, huzur ve sukūn bulmuş bir ruh hali içinde... Adımları teslim olmuştu adeta sokağın içinde ki kitapçıların ritmik yapısına. Etr..

devamı »
şiir samet yılmaz

Beni İstanbul Gibi Düşün

Beni İstanbul gibi düşün Sokaklarına benzet hatta Gecekondu evlerdeki mutluluk gibi Yaşlı teyzelerin yüzündeki çizikler, Kararmış bir papatyanın kö..

devamı »
deneme raşit duran

Ah Şu Eski Zaman Mektupları

Mektup, basitçe yazılı bir kâğıt ve pullu zarftan çok öte anlamlar içeren bir olgudur benim hayatımda ve kuşağımda. Uzakları yakın eden ve yakınları uzağa..

devamı »