2023 Nisan

şiir inci küpeli

Dualite

Bir ben vardı Benden de derin Ne duyurabildi sesini Ne anlayabildi kendini Yandıkça eğildi  Bir mum misali Sırra bastı kadem Bir zanlı ..

devamı »
şiir şule yusuf

Yas Tutanlar Dua Edemez

aklımda kalan gülüşün dualarıma cevap alamayışımın yarasıydı kör kuyularda aramıştık umudu dertlerimizi suya fısıldar olmuştuk olmaz derlerdi oldur..

devamı »
sinema emel akbaş

ıI Peccato/ Günah: Michelangelo’nun Günahı

“Rab kendisine kurban sunulmasından çok, Doğruluğun ve adaletin yerine getirilmesini ister. Küstah bakışlar ve kibirli yürek Kötülerin çırası ve gü..

devamı »
makale şener aksu

İlişkisel Mi Varoluşsal Mı?

Bu dünyada yarım yüzyıl geçirdim. Yarım yüzyıl kendini tanımak için iyi bir olanak, insanı tanımak için de öyle… En azından bir bakış açısı oluşuyor olan ..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Gülsema

İlmeği kaçmış zamandan Sökülüp sana geldim Gülsema Kalakalmıştım şaşkınlıklar ortasında Hecelerken zembereği bozulmuş vakitleri  Vuslatın hida..

devamı »
şiir serhat köklü

Şehri Sarı

Sarı şehrin bozgun Yaldızlı okyanuslarında Yüzebilemezken aşklama Çarpıntılı bir iklimde Şuuru kapalı saatlerin Dolaşmakta zemberek Mekansız ak..

devamı »
şiir pınar aksu

Yüzü Şenliğim

yüzü şenliğim, can yoldaşım, senden gayrısı mı var  yeryüzünde hasretini çektiğim bütün bu kahpe savaşların ortasında  bir an kavuşmaya..

devamı »
sinema talha özdemir

Sanatın Farklı Bir Tozu: Dram Filmleri-Mandalinalar (Tangerines)

Savaşı ve ne kadar anlamsız bir eylem olduğunu müthiş sadelikle ve dosdoğru anlatan bu film, Abhazya Savaşı'na ışık tutan tutan ve savaştan etkilenen insa..

devamı »
deneme talha erçevikbaş

Bir Aborjinin Kayıp Gözaşları

Size çok uzaklardan, sarı enerjinin zarafetini ilk gören topraklardan yazıyorum. Küçük gözyaşlarımı tutamıyorum, kalem tutan parmaklarıma yavaş yavaş daml..

devamı »
şiir samet yılmaz

Kasım Yağıyor

Sarhoşken söyle bana sokağının ismini  İmkânsız bulmam bir daha seni  Senin halinden ben daha yalnızım  Ama karanlığım kasımdan geldi&..

devamı »
şiir emily yaramis

Kalbimce

post mudur ki yerden yere vuruldu bu kalp vefa, hitap ruhun coşkun erdemiyle rapt  nefse bulunmasın suç o da zincirli aşkta sevda kuşları naif..

devamı »
şiir duran er

Doğaçlama Birkaç Dize

Kalıbımı  görenler Beni ağır sıklet  Boksör sanabilir Oysa bugünlerde Bir serçe gibi Ürkeğim tedirginim Yüreğim  perişan Şar..

devamı »
şiir can taşan

Pislik

rahatsız ediciydi kahkahalarla yürümemiz gözbebeklerimizin parıltısı biliyorum küfrettiler bize koltuklardan doğrularak, biliyorum bir kelimeden..

devamı »