2023 Kasım

mektup emrah turan

Güzde Dolunay Gölgesi

Sevgili Hej, Uzun bir mühletin ardından mürekkep yuvasından baharın güneşine karşı başını çıkarıyor. Umarım bu süre zarfında gönlün, gülistanlık bahçesi ..

devamı »
şiir samet yılmaz

Bazen

Ölmek gerekir bazen Yeniden okumak yeniden sevmek için Ölmek gerekir bazen Yeniden doğmak yeniden yaşamak için Ölmek gerekir bazen  Yeniden ..

devamı »
deneme şener aksu

Örgübilinçlerin (Yapay Zeka) Şiiri

Yakın bir arkadaşım bir örgübilincin yazdığı şiiri gösterdi. Garip akımına uygun bir şiir yazmasını istemiş o da yazmış. Çok şaşırdım; birçok dergi bunu y..

devamı »
şiir emily yaramis

Sen Olmayı Sevdim

benim sandıklarım meğer değilmiş sen olmayı sevdim sende duruldum canım bildiklerim seher yeliymiş sen olmayı sevdim sende derildim bahtım kara b..

devamı »
şiir tuba toprak

Sen

Abdurrahim Karakoç’un “Sen” şiirine bir naziredir. Sen: Ulu tepelerin tulûsunda şafak Sen: Aşk deryasının nilüferisin Sen: Yaz rüzgarlarında  n..

devamı »
şiir sevil sena

Forsa

I insan, kendi için ağlayamadığından ağlattı ötekini kendi içine dönemediğinden saptırdı diğerinin yolunu kendine kulak vermediğinden duyamad..

devamı »
şiir cemal karsavran

Hayatımın Sürprizi

senden asla kopmayacağım yüreğimin bozkırlarında düşüncelerimi işgal edensin büyük bir zevkle gitme bende kal sensiz anlam bulmaz bu hayat mut..

devamı »
şiir nurettin önder

Ah-ı Giryan

kokusuna aşina yazlar biriktirdim zamanın kıyısında  tekdüze yaşamın  ıslak,  flu,   kibri üstlenmiş fail gibi beraat ..

devamı »
şiir gül anasal

İnatlaşan Ağaç

toprağından fışkıran ağaç göğü delip sınırlarını ağlatan ağaç belki bir gün buluşuruz seninle hangi cehennemin ucunda kim bilir hangi yollarda t..

devamı »
şiir deniz sarıtop

Tropikal Aşk

gözlerinin sükûnetinde susmuş sana birikiyorum.

devamı »
şiir elizya alminya

Sevgilim

Ne güzel bakıyorsun sevgilim  Fotoğrafında nasıl da yakınsın  Hislerim yorgunca bu gece Duygusallığımın etkisinde  Bakıyorsun sessiz..

devamı »
anı & öykü serhat köklü

Böceğin Ölümü

Karınca sürüsünün sıska bir hamam böceğini yerken çıkardığı çıtırtının sessizliğinde bekliyorum. Sessizce ama çok acı verici! Böceğin her yeri kanayarak u..

devamı »
şiir zeliha aypek

Aşınmış Ağız

ağzındaki şişeyi tutuyordu kahkaha ölüme gülüyordu yattığımız tüm yataklarda gökyüzü tüm uykulu bedenlerin  altında  kulakta açık yeşi..

devamı »
anı & öykü ebru asya

Duchenne Gülüşü

"Daha önce de söylediğim gibi" dedi can arkadaşım Mukaddes. "Yarın, annemin doğum günü! ’’Unutur muyum hiç? Canımsın" dedim, "Yarın sizdeyim, güldürelim S..

devamı »