2020 Ağustos

deneme şule yusuf

kırmızılı kadın

Kadın… Kırılırsa kara çalmaz her zaman… kadın kırıldı… baştan ayağa kırmızıya boyandı. Kolay mı kadının lâl kesmesi. Baş edemedi acıyla kadın, kızıla b..

devamı »
şiir şule yusuf

biz

Ölmek yok, deli bir mavi gibi… göğün denizi kıskanması gibi… Ölmek yok,  uykuma gelir gibi… Sen iyi gel Boğaz’dan bile iyi…  Sen g..

devamı »
şiir h. ihsan sönmez

siyanür sancısı

Siyanür sancısı Kenarı yırtık güncemin, yedinci izbe gününe                       ..

devamı »
deneme ebru zeynep dişiaçık

yol

Rivayete göre “uzun ince bir yol” dedikleri meşakkatli bir kapı niteliğindeydi. Son dedikleri ise görünmezdi, an itibarı ile yakalanabilirdi. Adımları..

devamı »
gezi yazıları aslı ulusoy/renkli seyyah

körler ülkesi khalkedon-kadıköy

Efsaneye göre, M.Ö. 658 yılında Megara Kralı Byzas, Yunanistan’ın Korent Kanalı dolaylarından kurtulmak için yeni bir yer arayışına gitti. Bu yerin neres..

devamı »
sherlock holmes

mavi yakut

N oel’den iki gün sonra, yeni yılını kutlamak için arkadaşım Sherlock Holmes’u görmeye gittim. Onu, üzerinde mor bir robdöş, bir kanepenin üzerinde uzan..

devamı »
magazin kurretülayn matur

burak arslan

Malzemenin insan olduğu zaman ancak, gerçek sanattan söz edilebileceğini vurgulayan; çok yönlü, çok donanımlı bir sanatçı: Burak Arslan   Rö..

devamı »
deneme sevda kıdeyş

gönüllü aylak

“ gelir bir bir, gider bir bir, kalır bir Gelen gider, giden gelmez, bu bir sır” İnsan nasıl anlatır ki;  taşın kalbini, ağacın endişesiz gö..

devamı »
anı & öykü

kapıcı

Yoksulluk ve geçim derdi bizi, sıtma ve sarı sıcağın hâkim olduğu Çukurova topraklarına savurduğu günden beri dedemin yüzü hiç gülmedi. Çukurova alışı..

devamı »
anı & öykü fatma pekşen

hastalığın adı ne

Çocuk ağlamaları eşliğinde, şanzımanı bozuk, Nuh Nebi’den kalma otobüsle şunca yolu tep, ter döktüren, burun kızartan, insan alıklaştıran sıcakta evdekil..

devamı »
anı & öykü fatma atıcı

postiş

Saate baktım öğleden sonra üçü gösteriyordu. Hala pijamalarımı çıkartmamış, üzerimde battaniye, uzandığım koltukta kanallar arasında gezinirken bir zaman..

devamı »
illistürasyon

orman...

orman... toprağımda ağaç var, hayat var, kimseyi incitmez, ışığıyla, ruhuyla okşar...

devamı »
makale ihsan kadıoğlu

en ideal meslek

Üniversiteye hazırlanan ve üniversitede okuyan gençleri ciddi bir seçim süreci bekliyor. Zor bir seçim olan meslek seçimi... Hayatlarının belki de en öne..

devamı »