2022 Eylül

şiir ebra topyıldız

Benimle Eğleşme

Sensizlikle başım belada... Eğleşme benimle yaban çiçeği, Saatler ne idiği belirsiz şimdi. Dakikalar geçmek bilmiyor, Daha çoklar altmıştan sanki....

devamı »
şiir şule yusuf

Son Dilek

bildiklerim bir yana bilmeden geçtiklerim kum dolu gözlerimle kuyularda beklediğim nice gün apaçık karşıma dikilir bir gün  seraba dönmeye dur..

devamı »
şiir inci küpeli

Berceste

Hürdük  Daldaki yapraklar misali Savrulup durduk Başımıza buyruk Tutsaktık Aynı köke hapis Dallar ayrıydı bariz Yine de ölesiye biz ..

devamı »
gezi yazıları şener aksu

Rus Top Yolunda Yürüyen de Kim?

İnsanın yaşı ilerledikçe zamanı değerleniyor. Gençken gelişigüzel, rastlantılara bıraktığın hayatına sahiplenmeye başlıyor. Bunu kendimden biliyorum daha ..

devamı »
şiir sevda kıdeyş

Kendi Vücudunu Görmek

Bizim mahalle ile başlayan cümleler kuramamak Artık benlik değil Bizim bakkal bizim manav bizim oğlan bizim kız Bizim Saime teyze yok artık Kimse k..

devamı »
şiir samet yılmaz

Gün Aydı Bana

Gün aydı  bana  Odamın sessizliğini aldı güneş  Gün aydı bana Seni aldı benden açan çiçek  Bir bir seni anarken dudaklarım Gü..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Rahman'ın Adı

saklanan bir yabancıydım  uzun gurbet yolculuklarında kör rüzgârlar sildi izlerimi hangi menzilde durduysam yüzümdeki talan  gizleyemed..

devamı »
şiir serhat köklü

Sezaryen

Ölümler hiç “Sezaryen” doğmaz mı sandın? Terk eden “Brütüs” sen de mi sandın? Aşkı unut ama önce Kendini hatırla Kaybettir izini ama önce Kendin..

devamı »
şiir emily yaramis

Kendimin Katili Olmaktansa Kelimelerin Katili Olacağım

“kendimin katili olmaktansa kelimelerin katili olacağım” dedi kadın ne ağlamaklı ne de gülmekliydi sesi yüzünde anlamsız gülümsemesi bir papaty..

devamı »
şiir beria rana aktaş

Meçhul

kuşlar gibi çırpınıyor yüreğim hoyrat kıvılcımlarda. kızıl bir fırtınada tutsak baktıklarım. kayıp viran şehirlerde, harabe evlerin toz dumanıy..

devamı »
şiir deniz sarıtop

İs

is, durduğu yerin haksız olmak mücadelesidir; …ve insan ondan kurtulmak için suyun zaferini ilan etmek zorundadır.

devamı »
sinema emel akbaş

Godard Sineması Üzerine: Üçüncü İmgenin Doğuşu

Godard filmleri modernist sinemanın doğuşu olarak kabul edilir. Godard sinemasında filmsel bütünlük, öykü ve sıkı kurulmuş olay örgüsü dışlanmıştır. Godar..

devamı »
şiir talha özdemir

Kadın

Bu satırları yazdıran, Kadın kimdi, Rüyalarımı süsleyen, Kişi gitti. Bu hayatı sevdiren, Kadın kimdi, Hayallerimi süsleyen, Kişi filmdi. ..

devamı »
deneme neslihan karahan

Umudun Rengi Yeşil Olursa

Renkler… Renkleri severim. Bütün renkleri severim, lakin bazılarını daha çok severim desem tabii ki yanlış bir şey söylemiş olmam. İnsan tek bir duyguda..

devamı »
deneme raşit duran

Dervişlik Zor Zanaat

Zenaat diyenler de var. Fakat biz TDK’nın söylemini esas alarak, zanaat diyoruz. Derviş, bir öğretiye inanmış, onun yoluna girmiş, teslim olmuş; dervişli..

devamı »