2020 Ekim

magazin kurretülayn matur

lady diana’nın ikonik iki kazağı..

80’lerde giyim tarzı ile moda ikonu olan Lady Diana’nın en ikonik iki kazağı, ünlü bir firma tarafından tekrar üretime geçirildi🍒  Anlaşılan o ki L..

devamı »
müzik

cihan mürtezaoğlu yeni bestesi

İsmet Özel 76 yaşında! Cihan Mürtezaoğlu değerli şairimiz İsmet Özel'in 76 ncı doğum günü ve anısına "Sen ve Yağmur"  şiirine yaptığı besteyi ins..

devamı »
şiir leyla karaca

cabülka

Geçip giden bir çağ gibi öğrendim yalnızlığı  belledim zamanın yürüdüğünü kaderin peşi sıra  güneşe giden yolda  bir kürek gib..

devamı »
şiir h. ihsan sönmez

rüya kanunu

ne o beni tanıyor ne de ben onu  bir kez rüyada gördüm  geceyi gülümseyerek böldüm gözleri öyküydü yüreği şiir  saçları karmaka..

devamı »
şiir gürsel akbulut

bir yolculuk var hayalimde

Bir yolculuk var  Hayalimde Yakılmış anız tarlasından Kaçan kuşların uçtuğu yöne doğru Uzayıp giden ıssız toprak yollarda  Hemen bir..

devamı »
şiir şule yusuf

şu’ le y lâ

“Bahr içinde katreyim bahr oldu hayran bana”                              ..

devamı »
gezi yazıları aslı ulusoy/renkli seyyah

nostalji kokulu samatya ile yedikule

-  “Kahve mu hazirsa, geleyi mu Ayse?” - “ Üse kadar sayazağım. Saklanmassaniz sobeleyezegim.”  Yukarıdaki konuşmalardan ipucu verdiğim üze..

devamı »
deneme h. ihsan sönmez

aşkın gece yarısı

Ne zaman yalnızlık yolundan yürüsem, eşkıya gibi yol kesiyor özlemin. Yüreğimden ve sevgimden başka verecek neyim var? Islak kumsalda gezinsem;  isk..

devamı »
sherlock holmes

mavi yakut

Holborn’dan geçip, Endell Caddesi’nin aşağısındaki kenar mahalleler üzerinden Covent Garden’e ulaştık. En büyük dükkânlardan birinin üzerinde Breckinridge..

devamı »
anı & öykü fatma türkdoğan

süje

“Kahretsin! Yine berbat ettin bir çuval inciri. Ne vardı bu kadar heyecanlanacak? Karşı tarafın vekili sana nasıl da bakıyordu savaş kazanmış komutan eda..

devamı »
anı & öykü fatma pekşen

kar melekleri

UCALIK AŞKI Sen güneş, Men senden nur alan ayam, Sen bir ses, Men ise aksisadayam! Zirvesen, Zirveye çıkan cığıram. (dar yol, patika) Ucalık (yüc..

devamı »
anı & öykü hatice eğilmez kaya

tarhana kokulu kız

Saçları tarhana kokan kız, bir gece rüyamdan geçti, belli belirsiz. Açık kestane renkli, hafif dağınık ve kıvrımlı buklelerinden etrafa tarhana kokusu ya..

devamı »
makale hanife döner

biz seni neşe, dert, aşk diye okuruz

‘’Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez Gönülden gönüle gider yol gizli gizli."  Dizelerinde dediği gibi işte bizimkisi öyle bir gönül yolu Neşe..

devamı »
resim

kuran okuyan kız tablosu

2020 KPSS’de, “Osman Hamdi Bey’in 6.3 milyon sterline satılan eseri hangisidir?” sorusu yer aldı. Sınava girenlerin pek çoğunun ressamın en bilinen eseri..

devamı »
tiyatro

Gelin Tanış Olalım

Gelin Tanış Olalım İsmini Yunus Emre’nin  “Gelin tanış olalım  İşi kolay kılalım Sevelim sevilelim Dünya kimseye kalmaz” şiirinden alan oy..

devamı »