2023 Eylül

şiir fadıl oktay

Zadegan'a İsyan

saksafon solosu ne zordur çeken bilir  kırmak istiyorum bu ruhumu daraltan beyazcamı mekanik sanatçıların mekanik gülüşlerini dağıtmak yok etmek..

devamı »
şiir şule yusuf

Ötedekiler

gün batıyor akşam oluyor işte üzümler sarkıyordur şimdi ülkemde bereketinden asmalar yere eğmiştir başını bağbozumuna kimseler kalmadı o geniş evlerd..

devamı »
sinema emel akbaş

Üç Renk: Mavi

Kieslowski’nin ünlü üçlemesi, Fransız bayrağındaki özgürlük, kardeşlik ve eşitliği temsil eden Üç Renk: Mavi, Kırmızı ve Beyaz’dır. Bunlardan ilki Trois C..

devamı »
şiir tuba toprak

Sen Diye

Köyünden geçer de yağdırır diye Bulutun saçına gül bağladım ben Rüzgârlar eser de dağdırır diye Saçının tacına tül bağladım ben Olur ya duyar da&n..

devamı »
şiir samet yılmaz

Sanki Yollar Karışmış

Kuru yaprak çıtırtısı var kulağımda  Sanki yollar karışmış  Hangi bahardayım bilmiyorum Ben hala odamdayım  Yalnızlığın adıymış kit..

devamı »
deneme şahin dursun

Promete

İnsanın bir köprünün ortasında durduğu, ileri mi geri mi gideceğini düşündüğü bir an vardır, sürekli bir köprünün ortasında olduğunu bilmeden. Elimde Heph..

devamı »
şiir şener aksu

Bir Yanılsama Üzerine Düşünceler

rüzgar kuşları havalanıyor önümden birer birer telaşlı çığlıklarında bir sır var biliyorum bulutlar yığılıyor tepelerin üstüne yağmur kaçınılmaz yama..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Seni Sevmek

seni sevmek  ruhumun en saklısıydı kuytu bir aşkın içine düşercesine  öykünürdüm nazına  yağmurun yalın akışında soyunurdu ateş  ..

devamı »
şiir sevil sena

Koza

doğdu yedinci vadide  gömülmüş tüm “Ben”ler hiçliğe emanet edildi “Bir” liğin vuslatını yargılara hapsedenler sorulmadı hiç kaç seviye kı..

devamı »
şiir f.bahar karakaya

Bir Yanım

Hep bir yanım eksikti benim uçurum misali sessiz Yüreğim çıplak gözlerim ıslak  Hissizdi tenim  Dudaklarım çatlak sözlerim kum misali ..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Kimse Bilmez

Kimse göremez seni Kimsin, Neredesin, Hangi şiirimin hangi hâlisin? Kimse bilemez. -benden başka- Sen; Gövdesi diken kaplayan gülün, “Seviy..

devamı »
şiir emily yaramis

Ebrişim

delişmen ucundaki titreşimlerle durmayan burçların camından ayazlanıyordum sürüncemeli hayatın felsefik dokusunda hiçliğin koynunda bir yakuta yaldı..

devamı »