2024 Şubat

şiir tuba toprak

Aşk Kalemde Tutsak

Yâr bir gel demeyegör ömür biter voltasında Teni bir poyraz vurur donar yaz ortasında. Döşümde Nemrut ateş korkarım mancınıktan İbrahim ol gö..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Perestiş

Sen bende; Yaşanmamış bir hikâye, Yazılmamış yazısın... Söylenmemiş bir söz, Çalınmamış şarkısın... Sen bende; Doğmamış bir gün, ..

devamı »
makale Büşra Nazlı Ay

Bir Romanda Karakter Olmak

Şener Aksu’nun Yüzümü Hatırlayan Var mı? isimli romanının ilk baskısı 2020 yılında yayınlanmıştı. Benim için çok özel olan bu kitap, hem pandemi hem ..

devamı »
anı & öykü serhat köklü

Utangacın Düşleri

                         ..

devamı »
sinema emel akbaş

Bülbülü Öldürmek

“Çoğunluğa bağlı olmayan tek şey insanın vicdanıdır.”   Haper Lee’nin Pulitzer ödüllü romanından uyarlanmış olan “To Kill o Mockinbir..

devamı »
deneme muzaffer uzunoğlu

Türkçenin Sırları-1

Zaman zaman Türkçenin sanat ve bilim dili olamayacağına dair söylemlere rastlamaktayız. Söylemler, dil kavramının ne olduğunu ve evrensel dil tanımına g..

devamı »
şiir emily yaramis

Ben Seni Sadece Sevdim

ben seni sadece sevdim ne olduğunu nasıl olduğunu  hatta kim olduğunu bilmeden kalbimle ruhumla sardım seni sineme  özümün özüne k..

devamı »
şiir Nadide Utku

Saat 8

toprak çeker hep çeker ağaran saçlar nadasa hevessiz sessiz bir yılan zaman saat sekiz dokuz yine sabah olmuş yine akşam geldi y..

devamı »
deneme sevil sena

Es

Yazmak… lanet mi nimet mi bilemediğim dünya harikası! yokluğu düşünce akla zemheriyken geceler  varlığıyla berraklaşıyor hisler. N..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

Sıradan Bir Tablo

Galerideki ziyaretçiler sergideki en büyük tuvallerden birinin önünde toplanmışlardı. Farklı bakış ve renkteki gözler tablonun boyalarında, fırça izleri..

devamı »
şiir samet yılmaz

Kayıp

Bana bu gece bir şiir oku  Bir kitabın yazarından bahset  Bir güneşin doğuşundan  Kendinden bahset  Beni hatırlat kendim..

devamı »
şiir şule yusuf

Noah'tan Sonra Onabakançiceği

Sular yükseliyordu… Muhakkak içine çekecekti kurak toprak Sert katı bir tohumu sürükleyip getirecekti nehir Bir kuş tevekkülle didikleyip eşece..

devamı »