2023 Ocak

şiir şule yusuf

Periferi

Hey sen, hep giden kalamayan bir yerde! kalbin karanlık ve ne soğuk sadece bir an bak kaderin gözlerine ellerini gezdir ellerinde yüreğindeki kor..

devamı »
röportaj akaşa dergi

Yazar Sevda Kıdeyş İle

Dergimiz okuyucularının yazılarına aşina olduğu yazar dostumuz Sevda Kıdeyş konuğumuz. Bizimle bu röportajı kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir yaz..

devamı »
sinema emel akbaş

Bir Derviş Zaim Filmi: Tabutta Rövaşata

Derviş Zaim, ilk filmi olan Tabutta Rövaşata (1996)’da yalın ve düz bir anlatımla İstanbul’da kaybedenlerin hikayesini anlatmaktadır.  Filmi ön plan..

devamı »
şiir şener aksu

trilyede kaybolan kumru

dalgaların sesine vurulmuş bir kumru bakıyor denize dalgın dalgın boyundan büyük işler geçiyor aklından boyundan büyük düşler sulara vursa şimdi ke..

devamı »
deneme muzaffer uzunoğlu

Su Mu?

Meraklı çoban çocuk; kır kafalı, kırçıl sakallı Değirmenci Bilge Dede’ye sordu: Gözelerden kana kana içtim, avuç avuç yüzüme çaldım onu. Hem bedenimi arın..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Sevdan Gözlerimde Asılı İntihar

deniz gözlerinin özlemiyle kuruyan çöl  zambağı bendim dokuz boğumlu canla senle ölüm arasında tükenmez bir umudun sebebiydim  susmadı..

devamı »
deneme h. ihsan sönmez

Deli Karıncanın Tutkusu

Özgürlük için kanat çırpmayınca bir kuş,                               &nbs..

devamı »
deneme gürsel akbulut

Gönül Dünyamızın Saçı Taralı Sözleri: “MEKTUPLAR”

Kapımın eşiğinden atılan mektupların üzerinden atlıyorum her gün açmıyorum, okumuyorum. Daha fazla özleyeyim diye. Franz Kafka Telefonların henüz var olm..

devamı »
şiir serhat köklü

Suç

Yağmurlu bir gündü Sana rastladım Koştum ıslak ıslak Karnım ağrıyordu Fark etmemiştin… Yağmurlu bir gündü Denedim kazanmayı Çok kuvvetliydin..

devamı »
şiir duran er

Nöbet

Anne baba ve doğum  Kundak ninniler beşik Ömür denilen yolda Yenilgiler yengiler Yaşama eder eşlik   Beceriler bilgiler Birikecek b..

devamı »
şiir deniz sarıtop

Hızır Peygamber

onun bir yüzü, bir karakteri var; senin onu kafanda tasarladığın bin bir yüzü, bin bir karakteri var. sana yardım elini uzatan TANRI’dır, Hızır de..

devamı »
deneme neslihan karahan

Masum Pişmanlık

Güneş ilk ışıklarıyla henüz gülümsemeye başlamıştı yeryüzüne. Günlük rutin yürüyüş yapanlar sahilde boy göstermişti bile. Onlar kadar tempolu olmasa da..

devamı »
şiir samet yılmaz

Vah Onlara

Mırıldandı durdu boş duvarlar  Kurudu gölgesinde yattığım ağaç  Yıkıldı üstünde oturduğum kaldırım Kırıldı düşler ettiğim pencere  V..

devamı »