2021 Ekim

şiir şule yusuf

Sonra

Erken döktün yapraklarını Bir kiraz ağacıydın coşmuş baharda En ufak bir rüzgârla yere sererdin çiçeklerini Meyveye durmaya özlemin vardı..

devamı »
anı & öykü muzaffer uzunoğlu

Maça Mı Geldik?

Şehrin futbol takımı en üst ligde. Şu dev bütçeli İstanbul takımlarının, iş insanlarının ününe ün katmak için yönetiminde bulunduğu köklü camiaların ol..

devamı »
şiir abdullah aksu

Seni Aradım

En kuytu yerlerde aradım Kağıtlarda sesini Sessizlikte yüzünü Solmuş teninde ruhunu En kuytu yerlerde aradım Hatırda bakışını..

devamı »
anı & öykü VA

Unutmak

Elini ateşe tuttu, ateşin yandığını görmedi, eli yandı elini çekti, ardına baktı ateş orada, yandığını daha iyi gördü. Mesafe koydu, aklı kaldı. Sess..

devamı »
şiir fadıl oktay

Kalubela

gölgelerin yerküreden silineceği gün o ki kıyamet – bize anlatılan ve olacaktır denildi- günahlarımızın birer tokat gibi yüzümüze çarpılacağı ..

devamı »
sinema emel akbaş

Khaneh-e Dust Kojast? (Arkadaşımın Evi Nerede?): Otorite ile İlgili Bir Sorun Var!

Kiyarüstemi Sineması, siyasetten her zaman uzak durmasına rağmen kelimenin en derin anlamıyla siyasal niteliğini sonuna kadar korumuştur. Onun sineması..

devamı »
şiir şener aksu

Yıldızlar Söndüğünde

dere akıyor gece derin ve yıldızlar başka bir hayatın öyküsüne yanıyorlar dağlar yükseliyor ölüm yükseliyor kanlı dişler geliyor gözümün ö..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Kim Bilir

Kim bilir? Belki yine gülersin O gülüşün, Yüzünle kuşanan her yüze sıcak bir tebessüm bırakır Huzurlu bir hissiyat düşer kalbe,..

devamı »
sizden gelenler aslı ulusoy/renkli seyyah

Anadolu Yakasının Nostalji Esintisi; Çengelköy

Pandemi koşulları biz gezginler için zorlu bir süreç olsa da yasakların hafiflemesiyle beraber bendeniz de kurallara uyarak yolumu salatalığı, tarihi e..

devamı »
şiir adil başoğul

Gelincik

Görmüyor musun gelincik gölünü Kan kırmızısı uzayan Akşamları aşkla yudumlanan Kutsal şarap gibi Göklerden gelen gelincik ..

devamı »
şiir bahar bektaş

Barış

Haydi barışalım, al üzünçlerimi, ver kırgınlıklarını Kim ne aldı kim ne verdi diye sormadan Kimsenin ahı kimsede kalma..

devamı »
deneme gürsel akbulut

Bir Zamanlar Anadolu - Okul Kayıt Hikâyesi

Tınazlar atılmış, harmanlar çoktan kaldırılmıştı. Seneye tekrar ekilmek üzere olan buğday tohumları kilere konurken değirmenden gelen unlar da harallar..

devamı »
şiir duran er

Aşk Cellattır

Acılar besinimdir Yaşamım hep sonbahar Bir hüzünlü şarkıyım Dinleyen taşlar ağlar   Kalbe verse de zarar Yaşanmaz ki sev..

devamı »
deneme şule yusuf

Esnaf Lokantasında Sıra Dışı Bir Aşçı

Emir Topuk, 29 yaşında gencecik bir aşçı. Kendi tabiriyle- ki o bunu diğer ustalar için kullanıyor- sessiz sedasız sadece yemek pişirerek Anadolu Mutfağın..

devamı »