2024 Mayıs

şiir zehra fişekci

Uyku Arkadaşı

eteklerime toplanan karıncaları gördüm bu gece mavi hisli ve büyülü onca yolu tırmanmışlar gizlice yatağıma doluşan kaplumbağaları sevdim sessiz..

devamı »
anı & öykü şeyma bora

Yankı

Orhan Bora anısına… … 2.Bölüm Zaman zaman yeni anne ve babası olacak kişilerin yanına gider onların dünyada yaptıklarını izlerdi. Bu sefer seçtiği aile..

devamı »
makale şener aksu

Roman Estetiği Bağlamında Özgünlük

Hayatım roman diyenlerin arasından çıkıp gelmiş biri olarak diyebilirim ki romanda özgünlük meselesi benim için öncelikli bir meseledir.  Bu önceliği..

devamı »
şiir basri şen

Güneşe Çalan Neşe

biz neşemizi güneşten alırız bilen bilir her mevsim yeşile çalar sevincimiz yüzümüz çiçeklenir soğuk hiç yok mu elbet var sevgiden dikilmiştir el..

devamı »
şiir selma gün

Deli Kızın Rüyası

uykunun sazlığında boy verirken rüyalar utandı yosunlarım su altına saklandı yüzleştim yüreğimle hem de onun yüzüyle güneşin diliyle ışıdı cümlelerim..

devamı »
anı & öykü habil yaşar

SMS

Kitabevimden Nizami Gencevi'nin Sırların Hazinesi kitabını almış merdivenlerden inerken telefonuma bir SMS geldi. Numara Azerbaycan'a ait değildi. Önce ön..

devamı »
sinema emel akbaş

Deh(On)

"Bu dünyada hiç kimse bir başkasına ait değildir. Herkes sadece kendisine aittir." "Bir kadın yaşamak için ölmeye mecbur mu?" "Dünyaya ne kadar az bağlanı..

devamı »
şiir cafer başer

Düş Misali

takip etseydin gözlerimi anlardın sana nasil dalıp gittiğimi artık yelkenlere üflüyorum püfür püfür çektiğimi tekne uykusu kirpiğimde derin düş ..

devamı »
şiir engin kekeç

Sakin Sular

Rüyamın sınırından taşkın pınarlara aktım Bir adım attım, battım önce Başta anlamadım olup biteni Sonra alıştım sıcaklığına, bıraktım kendimi Nefes..

devamı »
şiir büşra nazlı ay

Kendine Dönemeyen Çember

geçmişle geleceğin ortasında iki yol arasında duruyorum birini seçsem dönecek daire ruhumda diğeri karanlıkta saklambaç oyunu iki ayağım iki ayrı y..

devamı »
şiir serhat köklü

Aşk Geçirmez

Gergefinde işli, bir nakkaşın kan damlayan kanaviçe bakışları Anka kuşunun kanatlarında rüyalarımı kırpıştıran gözlerin Mekânsız ve zamansız bir parale..

devamı »