2022 Ekim

anı & öykü şule yusuf

Kesişme

Bir gün bir nar ağacının altında buluşup hemen oracıktaki kuyudan su çekip içtiklerinin, güneye bakan grimsi mavi kapılı dededen kalma evin bahçesinde koc..

devamı »
şiir sevda kıdeyş

İnsan Ateşten Üstündür

siz hiç, bir şairle konuştunuz mu beni insandan kaçıran tasamı ve üzüntümü ancak Allah’a arz ettiğim kimsenin kimseye gönlünü açmaya cesaret etmediği..

devamı »
sinema emel akbaş

Çarşamba Ateşi: Geleneğin İçinde Yeni Olanın Filizlenmesi, Bir Ailenin Geleneksel Değerler Üzerinden Yaşadığı Çatışma

چهارشنبه سوری “Sansür karşısındaki sanat, bir taşın yüzeyindeki su gibidir; su, döner dolaşır yolunu bulur.” ..

devamı »
şiir meryem samur

Bir Eylül Düşlüyorum

Bir eylül düşlüyorum, Düşlerimin zamansız kederlerini dağıtan, Zihnimin pasını kıymeti bilinmemiş şairler ile arıtan. Bir eylül düşlüyorum, Keten ..

devamı »
deneme serhat köklü

Ben Seni Kendimden Vazgeçecek Kadar Çok Sevdim…

                                            ..

devamı »
şiir enes malik kılıç

Yitik Kral

Benim denizim mâvi değildir bulutları yoktur gözlerimi perdeleyen saydam kıvılcımlar mâviye çalanlar ve kambur limanları vardır ülkemin bir o kad..

devamı »
şiir emily yaramis

Erkekler Ağlamaz

bir ses bir nefes muhtacıyım bir ömür acımın ilacıyım göklerden ulu bir inilti duyulsun artık iliklerim çözülüyor ellerim kırık bir kuş kanadı ..

devamı »
deneme fadıl oktay

Ses

Evrende sesi olmayan hiçbir şey yok, karıncaların bile ayak sesleri vardır elbet, uzayın derinliklerindeki havada dönen taşların seslerini dinledim ben. K..

devamı »
gezi yazıları gürsel akbulut

Güney'in Nur Dağı ''AMANOSLAR''

Akdeniz’in poyraz mavisi sularına doğru uzanan, buzlu kar tanelerinin beslediği çam kokulu Amanos dağları, Toros dağlarının güneydeki nazenin elidir. Osma..

devamı »
deneme heybet akdoğan

Her Şeyin Kare Kare Yazıldığı Zamanlar

Her sabah hazır bir psikoloji ile güne başlıyoruz. Hazır düşüncelerle, hazır deneyimlerle ve hazırlanmış duygularla.  Otomatiğe ayarlanmış şekilde ..

devamı »
şiir samet yılmaz

Kaldı

Güneşe tutuldum ben o akşam,  batmayacak gibi baktım gözlerine gecesinde kaldı aklım, soğuk mermerinde kirpiklerinde biriken göz yaşlarında kald..

devamı »
anı & öykü h. ihsan sönmez

Mavi Çanta

Elinden sıkı sıkı tuttuğu oğluyla kentin meydanına yaklaştı. Çınar ağaçlarının gölgesi Meydan Durağının üzerine düşüyor, parkın uçuk sahibi güvercinler sa..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Süveyda

sonunda öğrenirken yürümeyi dönüşü olmayan bir yoldaydık miladı yokmuş tecellinin adın kandili söndürülmüş kalplerin miraç'la alazlanmasıymış süvey..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Unutursam Fısılda

Hadi usulca gel yanıma Kaldır gözümdeki perdeyi,  Kulağıma fısılda Arala kapılarımı Gir kanıma... Karanlığımı aydınlat Işık saçsın bakışla..

devamı »
deneme yasemin özdemir

Sen

Kimsem yok derken bile aklıma hep ilk sen gelmişsin. Kimseymişsin ama içimde bir yerdeymişsin. Ne kadar yürürsem yürüyeyim yollar hep sana çıkıyormuş. K..

devamı »