2022 Ağustos

şiir şule yusuf

Tanrının Islığı

suya fısıldardı kadın altın saçları dalgalanırdı balıklara konuşurdu kadın balıklar kadınla konuşurdu lepiskaydı saçları, gözleri çay yeşili inci bey..

devamı »
şiir abdullah aksu

Leyla

Kokusuyla yaşanan hayattı Bakışında yürek titreten çığlık Zamanın yokluğunu yaşatan Leyla *** Hayatın meyvesi, kalbin sevinci M..

devamı »
şiir fadıl oktay

Bir Geçitten Geçtiler

“...küçüklüğümde mahallemizde üç dil konuşabilen sefil kılıklı sabahtan akşama kadar bisikletle gezen Cemal’in perilerin tutsağı olduğu söylenirdi,nedense..

devamı »
deneme heybet akdoğan

Bitmeyen Arayışın Savaşı

İmkânlar isteklerimizle birlikte o kadar ilerliyor ki, zamanın bile dengesi bozuluyor.  Biz insanlar, zaman kavramını unutalı çok oldu...

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

İkindi Güzeli

Seni, bir ikindi sonrası ahşap kapısından girdiğim,  taş zemini soğuk kuyu suyuyla serinlemiş avluda görmüştüm. Yaz güneşinden kavrulan sıcak, sarı s..

devamı »
şiir gonca dolu

Türbülans

Gözümün damarında zonklayan ıslak yıllarda Bulanık gözlerle dolaşıyorum Bu çarpık gecenin içinde *** Biçim değiştiren gölgeler öldürüyor Uğultulu ses..

devamı »
şiir duran er

Sular İçin Şarkı

Suların dilini çözebilirsen Yağmurlar pınarlar ırmaklar ile Dertleşirsin şarkı türkü söylersin Onlar Emrah'tan Karacaoğlan'dan Sen Nazım'dan Aragon'da..

devamı »
şiir samet yılmaz

Kuşlar Konmuyor Artık Omuzlarıma

Kapa gözlerini sayarken dört duvarı  Demlen yavaş yavaş çaresizliğe  Kitapların kirli kalıntıları var üstümde  Ne kattın bana topraktan ..

devamı »
şiir serhat köklü

Problema

Hey bayan Seviyorum Kendime acımadan Neden siz? Nedensiz… *** Garip dünyam Ruhum tahrip Kendimi kandırmadan Gerek siz? Gereksiz… *** Hey bayan..

devamı »
şiir yusuf özden

Sevda Yüce Bir Yüktür

Dedim ki: Deniz mi daha mavi yoksa gözlerin mi  Dalga mı daha asi yoksa sözlerin mi Dedi ki: Deniz, gözlerimden alır maviliğini  Dalga, söz..

devamı »
şiir hızır irfan önder

Yüreğimi Harlayan Kim?..

hayat bir yoldur, anladım bazen ayaklarım yoruldu bazen yüreğim!.. *** güz geldi ömrüme yaprakları soldu tutkumun kararsız uçuşuyor anılarım!.. ***..

devamı »
şiir mahmut özdil

Arkadaş

Al derdimi yüreğimden arkadaş Al ki huzura ersin son deminde baş Ne kan kaldı damarda ne gözde yaş Hasret, zulüm, ölümdür bize yoldaş Uzat elini elime..

devamı »
şiir emily yaramis

Şiirle Şiirlenmek

matemi ezel gibi şiirle şiirleşmek çocukla çocuklaşmak gibi art niyetsiz sarıp sarmalamak tüm duyguları ve bağını koparmadan ayrılıklara selam durma..

devamı »
sinema emel akbaş

By The Sea: Mutsuzluğun Anatomisi Üzerine

Angelina Jolie, 2011 yılında In the Land of Blood and Honey ve 2014 yılında Unbroken filmlerinden sonra By The Sea ile üçüncü kez yönetmen koltuğuna oturm..

devamı »
kültür&sanat nesrin elsever

Resim Yapmak

Resim yapmak benim için aslında bir nevi terapi… Ruhumun dinlendiğini hissediyorum tuvali boyarken.. Hele de iki renkle onlarca tonu yakalamak tadına doyu..

devamı »