2021 Ağustos

anı & öykü şule yusuf

Suda Hadra Ateşte Göç

Derin yalnızlıkların incecik görünmez ağlarla sardığı, mumyalanması yarım kalmış bir ceset gibi etleri küflenmiş, bedeninden yarı kopmuş, yarı yapış..

devamı »
şiir fadıl oktay

Olağanüstü Kadın

Güzel kadınlar benim esrarımın nereden olduğunu merak ediyor Ben güzel bir kadın değilim ne de bir manken ölçülerindeyim Ama ben anlatmaya başlayın..

devamı »
anı & öykü h. ihsan sönmez

Sokak Köpeği Dilemma

Ruhumdan çalınan düşleri geri almadan, asla yaşamış sayılmam. Yokluğun kaç şehir terk ettirdi ve kaç şehir daha terk ettirecek parmak hesabım yetmiyor...

devamı »
şiir şule yusuf

Kâğıttan İntiharlar

Masumların kırık boyunlu katiline... Kâğıttan intiharlar ediyormuş kolayından Kağıtta seviyor,  kağıtta aşk yaşıyormuş Lafın kral..

devamı »
şiir abdullah aksu

Yalvarışlar Pençesinde

Yalvarışlar pençesinde tükenen Her lafzın açtığı uçurum yürekte Evvela ruh sonra beden Çepeçevre ateşte...        ..

devamı »
deneme sevil sena

Aşk ve Ölüm

“Aşkla ölüm arasındaki en büyük benzerlik, her zaman sözü edilen muğlak benzerlikler değil, her ikisinin de bizi, gerçekliğini kavrayamamaktan, elimiz..

devamı »
şiir gürsel akbulut

Güneş Suları Öpmeden Gel

Sen yoksun Gönlüm Dalgasız koylar gibi ıssız Yosun tutmuş taşlar kadar Soğuk bedenim Ayrılma         &n..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Iztırar

Seni yazıyor sayfalarıma şu güneşin inadı Doğmasan yeni günümle, Olmaz mı? Bıraksa şu kırlangıç, seni cıvıldayan nazını Unutsa dört m..

devamı »
şiir enes kurt

Tekerrür Acılar

Tenim korkudan beyaz ama alnımın aklığına övünecek kadar olaya yabancıyım sanki Uğurdan yükselen seslere eşlik edecek içimizdeki mezarlık Gar..

devamı »
şiir VA

Belkıs

belkıs güzel bir kadındı çok uzaklarda düşlerde ateşti kızgın alevli kim dokunsa yanardı belkısa iplik iplik çözülürdü herkes  ..

devamı »
anı & öykü hüma ladik

Bir Vakitler Sokakta 3 - Kalaycılar, Hallaçlar

Çocukluk yıllarımda, zamanın ihtiyaçlarına göre sokaklardan geçenler çeşitlilik arz ederdi. Mesela; Kurban Bayramı yaklaşınca kalaycılar görünmeye başl..

devamı »
şiir şener aksu

Yüzün Solduğunda Mevsim Bitti

insan nasıl da yalnızdır kökü bile titrer rüzgâr estiğinde nasıl da çekilir nehirleri kör kuyulara habersiz biri yüzüne üflese soluğunu hemen anlars..

devamı »
deneme muzaffer uzunoğlu

İtirazım Var!

Bir reklam filminde duymuştum: Hepimiz tatil için çalışıyoruz! İnsanlar bir yıl boyunca bir haftalık, on günlük ya da bir aylık tatil için mi çalı..

devamı »
gezi yazıları aslı ulusoy/renkli seyyah

Doğu'nun Gözüpek İncisi Erzurum

“Ne ediysen gurban, gel bi çay içirik”  Soğuğu insanı buz kesen lakin insanlarının samimiyetiyle ısındığınız bir ilimize bu seferki yolcu..

devamı »
sinema emel akbaş

Abbas Kiarostami: Zeytin Ağaçları Altında-Hikâye İçinde Hikâye

“Eğer yalnızca görsel olana odaklanırsanız küpün tek yüzünü görürsünüz. Kimi zaman çekimlerimizi çok fazla vurguluyoruz, sanki dünyaya “Kapatın çen..

devamı »