2021 Kasım

şiir şule yusuf

Ferah Feza

Bir ferah feza çalar Küflü odalardan taze bir gelin esintisi geçer Eski bir film sahnesinden Hacı Arif Bey seslenir Nigar Kalfa bilmem yine ne fettanlı..

devamı »
deneme muzaffer uzunoğlu

Bak Şimdi

“Yine arzuladım bizim elleri;  Eski günler hayalimde, bak şimdi!  Yeni açtı muhabbetin gülleri;  Dertlerimi tazeledin, bak şimdi!” Hürr..

devamı »
şiir inci küpeli

Anız

Mutlu olabilirsin artık, içim uzaklaşıyor senden Hayallerim bir bir devrilirken, geçiyorum serden Ne gelmeni bekliyor bu beden, ne gidişine razı gönlüm ..

devamı »
deneme h. ihsan sönmez

Tanrı'nın Nefesi

Gecenin yarısını geçtim. Ağır ağır yol aldığım sessizlik ülkesinde, korku ve  heyecan elini yüreğimden çekmiyor. Zifiri karanlık. Çakaralmaz çakmağın..

devamı »
anı & öykü hüma ladik

Narin Söğüt Dalı

Mahinur teyzeyi her görüşümde gönlümü bir sıcaklık kaplıyor. Bana içini dökse, o küllenmiş hatıralarını anlatsa diyorum. Bir açılsa, bir dökülse, kaç tane..

devamı »
şiir fahrettin kara

İzmir'de Yağmur

Yağmurlu bir İzmir akşamında Yürüyorum umarsızca ve usulca Kapkara bulutlar yere değecekmiş gibi alçalmış Araçların farları belli belirsiz aydınlatıyor..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

Kuzey Rüzgarları

Epey bir zaman olmuştu buralara geleli. İnsan ömrüne kıyasla çok olmamıştı belki ama yine de zor geçmişti yıllar. Dillerini, hâllerini ve gönüllerini de b..

devamı »
şiir hasan tosun

Kayıp

Oluşabilecek bütün olumsuzluklar büyümemizde oldukça önemli bir yere sahipti. En büyük kaybımız? Evet. En büyük kaybımız ne idi acaba? Başkalaşan kimli..

devamı »
şiir nagihan sultan

Rejenerasyon

Derin uçurumlar çizerek veda eden sabah güneşi Koynunda küf kokuları bırakarak dağın eteklerine Yerküreye nazlanarak inen ‘İki Tohum’  Yeşile susa..

devamı »
şiir gürsel akbulut

Pamuk Yüzlüm

Amik ovasının gerdanına dizilmiş Beyaz altın gibi ışıldardı yüzün Güneşte boncuk boncuk terleyen tenine Bakamaz mahcup olurdum Rüzgârda salınan ince b..

devamı »
şiir şener aksu

Ankh*

derin fısıltılar damlıyor çatlaklardan derin sözler çarpıyor kulaklarıma usul usul gözlerim soluyor yıldızlara bakmaktan nasılda her şey ışık ..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Umut Tohumu

Karanlığa ışık tut... Varsın sönsün ışıklar Bazı çiçekler karanlıkta da açar Hatta bazı kuşlar, kanatsız uçar... Bazı balıklar bilmezler yüzm..

devamı »
şiir hızır irfan önder

Gelincik Çiçeğisin

B/eşiğine uzandın hayatın Gurbet kokuyor bakışların Hayat büsbütün kirlenmişken Günahını çıkartamaz şiir Kıyısında dolaşırken ölümün Gecenin matemine..

devamı »
şiir duran er

Leylalar Tükenmez Leyla

Leylalar tükenmez Leyla Sen gidersen bir başkası Aşkın sevdanın yasası                   Şimdi artı..

devamı »