2020 Eylül

resim

Albert Samuel Anker, Okulda sınav 1862

Albert Samuel Anker, Okulda sınav 1862,  iki boyutlu, kamuya açık sanat eserinin  aslına uygun bir fotoğrafik reprodüksiyonudur. ..

devamı »
sherlock holmes

mavi yakut

Holmes adamın şaşkın yüzünü daha iyi görebilmek için oturduğu koltukta doğruldu. “Şuna bir bakın bayım! Karımın hindinin kursağında ne bulduğuna bir bakı..

devamı »
gezi yazıları aslı ulusoy/renkli seyyah

boğazın üç güzelleri arnavutköy-kanlıca- anadoluhisarı

“ Kız, sen İstanbul’un neresindensin?” “Arnavutköy’den mi? Kanlıca’dan mı?” Billur sesli Türk Sanat Musikisinin zarifliği mütevaziliği ve muhteşem se..

devamı »
şiir şevket önder

yaz rüyası

                                   Murathan Mungan’a ..

devamı »
şiir sevda kıdeyş

sessiz bir şiddet

Nasıl bir kibir Allah’ım! Beğenemiyorum… Ne dalgalı saç Ne tel tel kirpikler… Fakat eski türküler güzel Kalem kaş olmasa Tekkede ..

devamı »
şiir h. ihsan sönmez

köpükler valsi

ay çarpsın ki bıraktım kendimi geceye  çiçekler dirilirken mahmur yeryüzü  bolivyalı bir asinin dağları  sevdiği gibi sevd..

devamı »
makale tugay kaban

düşünceyi latinize etmek

Rembo: "Modern olmak gerek, bu gerekli" demiştir. Yunus: "Yitirdim Yusuf'um Kenan ilinde / Yusuf bulunur, Kenan bulunmaz" demiştir. Birçok Batılının ki..

devamı »
makale şule yusuf

balkon

Dışarı çıkamadığımız, içimizdeki şüphelerin, korkuların büyüdüğü günlerdeyiz. “Hava almak için iyi ki balkonlarımız var, hiç olmazsa balkonumuz var” diye..

devamı »
anı & öykü binnur tekinalp

sandıktaki izler

Defterleri özenle poşetten çıkardım. Yılına göre sıraladım. Bir süre öylece karşılarında oturdum. Bugünkü koşturmam yaşlı bacaklarımı yormuştu. Beni bir ..

devamı »
anı & öykü fatma pekşen

bir çift bot

“Eskiden iyilik yaparlardı söylemezlerdi. Sonra hem yapmaya hem söylemeye başladılar. Şimdi ise yapmıyorlar fakat söylüyorlar.”       &n..

devamı »
deneme şule yusuf

toprak

Kendi hapishanesini kendi eliyle yapanlardan mısın, yıkanlardan mısın, diye sordu. Her ikisi de, dedi. Her ikisi de… Nasıl? İnsan dediğin düz bir..

devamı »