2023 Şubat

şiir inci küpeli

Kandan Damlalar

Güllerimizi derdin de gittin İstediğin tek gülü vermedim diye Oysa ben bir gül bahçesi idim Gölgende soluklanan Bilmedin.. Gittin ve soluksuz ka..

devamı »
sinema emel akbaş

Cenneti Beklerken: Birinin Rüyası Çoğunluğun Rüyası Haline Gelebilir Mi?

Film, XVII. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu’nda İstanbul’da yaşayan Nakkaş Eflatun’un hikayesini anlatmaktadır.  Eflatun, eşini ve oğlunu ani bir şekil..

devamı »
deneme sevgi deniz

Seslerin Rengi

Evin çatı katındaki küçük balkonunda öylece dikilmiş, akşamın geceye aktığı serin bir vaktin izleyicisi olmuştum. Ara ara esen rüzgâr; sırtıma bir ürperti..

devamı »
deneme şener aksu

İlişkiler ve Ritim Bozukluğu

Acaba yaşamın bir ritmi var mı? Eğer varsa bu ritmi nasıl anlayabiliriz ve daha da önemlisi bu ritme nasıl uyarız. Ritim, dediğimde “özel olarak düzenlenm..

devamı »
deneme h. ihsan sönmez

Bir Gün Şiddet ve İhanet Kalbimizin Kapısını Çalabilir

Genel olarak duyu ve duygularımızın ulaştığı veya ulaşabileceği etki alanına evren- ki hayal ve düşlerimiz bu alana dahildir- onun ötesinde bilemediğimiz ..

devamı »
deneme gürsel akbulut

Mutluluk Sahiden Bulaşıcı Mı?

''İnsanlar mutlu ve neşeliyken o kadar güzeller ki  Kalpleri öylesine sevgi dolu ki Bu mutluluk gerçekten bulaşıcı.'' Dostoyevski Nasıl..

devamı »
şiir duran er

Beşik ile Mezarlığın Arası

Uçurumda çiçek bataklıkta gül Yaşam böyle bir şey zordur anlatmak Bazen damla bazen dağ gibi dalga Denizini bulamayan kör ırmak Hayat usta biz yan..

devamı »
anı & öykü emily yaramis

Mozart Kemal

“Ah figanım ah”  diye söylendi elinde fırçası, dilinde boyası ve önlüğünde yılların hatırasıyla Mozart Kemal.  Boynunda anasının oyalı yazması v..

devamı »
deneme talha erçevikbaş

Siyahi Akasyalar

Kara Kıt’a da… İç çatışmaların,  savaşların, hastalıkların, susuzluğun ve yoksulluğun kasıp kavurduğu bir kıtada sarı, kırmızı ve bembeyaz akasyalar..

devamı »
şiir yasemin özdemir

Zümrüdü Anka

gitmek gerekiyordu bilinmezlere ucu bucağı olmayan tarifi zor yerlere elleri gül kokan kadın  çıkamadı bu durumun içinden anlatsa anlayan suss..

devamı »
şiir murat turan

Beklenen

Söyle bana nazlı yârim Hangi umut çehresinde barındırır seni  Seni bekleyen kalbim bozguna uğradı Feryadı figan ağlamalar birikti içimde  ..

devamı »
şiir fatma tetik

Şiir Kardeşliği

Şiiri birbirine benzeyenler de şiir kardeşi olsun. Şehirleri farklı ama olsun, şiirleri aynı değil mi? Kardan. Kandan. Candan. Üçünden de vardı ..

devamı »
şiir talha özdemir

Limandaki Gemiler

Güneş dağların arkasında batar Ormandaki gölgeler yeniden derinleşirken Gözlerin kalbimin arkasında doğar Onunla mutlu olabileceğime inanırken Aşk..

devamı »