2023 Mayıs

deneme sevgi deniz

Şemsiye

“Tıpkı birinin evinde unutulan şemsiye gibi kayboldum işte” fakat yine de bir ömür yağan yağmurların kokusunu taşıyorum üzerimde. İçim eskisi kadar parlak..

devamı »
makale şener aksu

Yaşa Ki Göresin!

Babamın dilinden düşmezdi; “Yaşa ki göresin!” seslenişi… Bunu, daha çok beklenmedik olaylar başımıza geldiğinde söylerdi. Özellikle de felaketler için… Am..

devamı »
şiir serhat köklü

Çocuktum Ben…

Gece iklimlerinde Çakırkeyif yağmurlar Salamura adımlarım Gökyüzü yine dargın Tam çıkarken bir sokağa Yalpaladı düşlerim Bir evsizin döşeğinde ..

devamı »
deneme muzaffer uzunoğlu

İki Yüzlü İnsanlık

Kurumsal mürailik… Rusya… Türlü mazeretler uydurup Ukrayna’yı işgal eden Rusya: Yürekler yakan, Maraş merkezli deprem için Türkiye’ye yardıma hazır old..

devamı »
şiir fadıl oktay

Lümpen Serzeniş

  “Biz şiirlerimizi işçilere yazarız ama işçiler bizim kim   olduğumuzu bilmez “ Ostim’deyiz biraz ekmek ve biraz gobit ucuz peynirler y..

devamı »
sinema emel akbaş

Cinema Paradiso

Cinema Paradiso, Giuseppe Tornatore'nin senaryosunu kaleme alıp yönettiği 1988 yapımı bir İtalyan filmidir. Filmin başrolünde ünlü Fransız aktör Philippe ..

devamı »
deneme gürsel akbulut

Dağların Şevkatli Yüzü

“ Yeryüzü sizi sarsmasın diye oraya sabit dağlar yerleştirdi. Yolunuzu bulmanız için de nehirler ve yollar yarattı”   Nahl/15  Eteklerinde ..

devamı »
şiir barış yalav

Ecelimin Korkusu

Anne rahminden düştüğümüzden beri Bir yanımız yalnızlığa büründü Ölüm ateş gibidir Beni yaka yaka ruhumu çıkartır Saçlarımı cesur bir rüzgâr tarar ..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Yabanıl Bir Karanlığım

bozkır alacasında yabanıl bir karanlığım isyan bilin yıldızsız gecelerimi yaşamak dediğimiz el cağız çocuk kanı bir serçenin sesine tutuşturun ha..

devamı »
şiir emily yaramis

Sen

yapayalnız bir ormanda yürüyorken  gözlerim buğulandı yüreğim sızılandı durdum baktım ağaçlara sordum canözüm nerde suspustu her şey t..

devamı »
deneme raşit duran

Bir GANDİ Duası ve Bizler

Bütün felsefi ve dini öğretilerin ve takipçilerinin en değerli eylemi, duadır. Basitçe, elleri semaya açmak ya da kaldırmaktan ibaret değildir dua. Dua; i..

devamı »
şiir can taşan

Senden Kalma

sokaklar flu, adımlar uçarı gelip geçen yüzler, ışıklar birer nokta tutuklamaya başladı yavaş yavaş ellerin kaybolacak gibiyim, bildiğim karanlıkta ..

devamı »
şiir talha özdemir

Uçuyor Azizim

Bu gözler bir çift yabancı göze bağlandı. O vida, ben ise bir vida kelepçesi, Yere düşmüş toprakların arasında, Kum taneciklerinin üzerinde, Zaman ..

devamı »