raşit duran

deneme raşit duran

Gül Kurusu Akşamlar

Şairlere ve bestekârlara mütemadiyen ilham vermiş, hassas ruhlarına namütenahi şeyler fısıldamış olan gecesi ve gündüzüyle semanın yüzü ve yıldızları; ila..

devamı »
anı & öykü raşit duran

Macır Adem Efendi ve Üçüncü İstasyon

Evin güneye bakan tarafında, uzun servilerin çevrelediği ve asmaların bulunduğu bahçedeki incir ağacının gölgesi altındaki tahta sandalyeden, iki eliyle b..

devamı »
deneme raşit duran

Bir Köy Deyişi: GADIN OĞLUM!

Başlığa bakıp da -cinsiyet anlamında- hem kadınlık hem oğulluk nasıl bir arada olur demeyin. Çocukluk dönemimde, köyümün -özellikle- yaşlı ve tecrübeleri ..

devamı »
deneme raşit duran

Dervişlik Zor Zanaat

Zenaat diyenler de var. Fakat biz TDK’nın söylemini esas alarak, zanaat diyoruz. Derviş, bir öğretiye inanmış, onun yoluna girmiş, teslim olmuş; dervişli..

devamı »
deneme raşit duran

Ah Şu Eski Zaman Mektupları

Mektup, basitçe yazılı bir kâğıt ve pullu zarftan çok öte anlamlar içeren bir olgudur benim hayatımda ve kuşağımda. Uzakları yakın eden ve yakınları uzağa..

devamı »
anı & öykü raşit duran

Nostaljik Çağrışımlar

İnsan bazen bir söz duyar, bir yazı yahut kitap okur ya da bir türkü veya şarkı dinler, bir film seyreder, bir resim görür, bunlar onu alır, taa eski y..

devamı »
anı & öykü raşit duran

Hadi Gel Köyümüze Geri Dönelim

Kabul etmek de zorlansak da arabesk müziğin tartışmasız taçsız krallarından birisi de Ferdi Tayfur’dur. Onun başlıktaki şarkısını her dinlediğimde, köyümü..

devamı »