2023 Haziran

şiir sevil sena

Ervah

Kum tanesi hissi İliklerimde dolanan Ait olduğu yer Olmayan Bir kum tanesi Evi var mı unutan Ne çölde Ne okyanusta Can bulan Bir kum ta..

devamı »
şiir samet yılmaz

Unutma

Unutma! Unutma ki yaşasın cumhuriyet Unutma ki Dikilip yeşersin fidanlar  Unutma! Unutma ki yaşasın özgürlük Unutma ki doysun çocuklar sevince&n..

devamı »
şiir serhat köklü

Cühela Hüzün

Zehir zemberek bedenin Düşeyazmış düşler Kanaviçe bakışlar Tumturaklı saçların Dembedem Serbeser Anbean O günler an be an! Tastamam kapkara..

devamı »
mektup talha erçevikbaş

Ölümü Koklayan Ruhum

Oğlum, Göz damlalarım gökyüzüne doğru süzülmeye başlarken yazıyorum sana bu satırları. Hasret bulut bulut yükselip özlem buharlarına karıştı.  Ruhum..

devamı »
şiir osman akçay

Barınak

Yüreğim geceyi terk ettiğinde Denizi kucaklayan ay kaybolur Ve gecenin nabzı söner Sabah güneşinin gülüşüyle Mutluluk tüy gibidir Tam tasmasında..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Bu Şiir Bizimdir

kanat göğsündeki uğrun yarayı mevsim güze çalıyor zaman yaprak savrumu suskunluklar içinden kayıyor söyleyemediklerimiz gözlerimizden süzülen onca ..

devamı »
deneme gürsel akbulut

Rakamlar Lal’dir Harflerin Büyüsünde Dili Çözülen

Mesleki olarak devamlı rakamlarla uğraşmanın vermiş olduğu zihinsel yorgunluğun nedenlerinden birisi, rakamların sessiz ve derin bir yapısının oluşudur. H..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Gri Aşk Besler

Buluşmasını özledim sende sözlerimin... Kaçak bakışlarda yorulmayı özledim... Susarken dahi anlaşmayı, Konuşmasını özledim gözlerimin... Hem sözle..

devamı »
şiir emrah turan

Çınarın Vedası

Hasret, külünde sevdasını doğurur  Şair muammada şiirini. Hangi şair külünde hayat bulur,  Hangisi külüne kurban gittiğini? Kaç sevgili kül ..

devamı »
şiir deniz sarıtop

Gazap Tohumu

Herkesin kulakları var, tüm konuştuklarımı işitiyorlar; fakat yine de, hiç kimsenin ne demek istediğimi anlamak istemediği bir yerdeyim. … Bu..

devamı »
anı & öykü raşit duran

‘Susadım Çeşmeye Gelmez Olaydım’

Serlevha; Arabesk müziğin devlerinden Ferdi Tayfur’un bir zamanların efsane şarkısının başlangıç sözleridir. Çeşme başında başlayan bir aşkın terennümü, n..

devamı »
sinema emel akbaş

12 Kızgın Adam

12 Kızgın Adam, Reginald Rose’un aynı adlı oyunundan uyarlanmış ve Sidney Lumet’in tarafından yönetilmiş, 1957 ABD yapımı bir drama filmidir.  Sidne..

devamı »
şiir emily yaramis

An Dediğin Ne Ki!

“vakte çelme takıyordu amansız hülyalar bilmiyordu ki kifayetsizlik baş tacı bilmiyordu ki kaç seans harcansa da ruhun rayihası bu kadar açılsa da ci..

devamı »