2021 Haziran

şiir şule yusuf

sensiz ben nereye gidiyorum

sensiz ben nereye gidiyorum ayaklarım sana doğru kırılgan bir kanat takılıyor yüreğime gidiyorken hep sende kalıyorum sensiz ben nere..

devamı »
anı & öykü muzaffer uzunoğlu

Su ve Öğrenilmiş Çaresizlik

Su sırasındayım. Hani şu, su müptelalarının şehrin kenarında "iyi su" diye adlandırdıkları -değil şebeke suyunun paralı suyun bile yerine koyamadıkları..

devamı »
anı & öykü hüma ladik

Bir Vakitler Sokakta

“Bohçeci geldi haanımlar, bohçecieee!” Bu sesi duyduğum zaman korkar, sağa sola saklanırdım. Çünkü annelerimiz bizi “ Yaramazlık yaparsanız, b..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

Sıcak Çay

“Gerçekten zırdeliydi bunun babası da,” diye işaret etti yaşlı adam, teneke sobanın yanı başında ısınmaya çalışan adamı. Bir kedi gibi sobanın kuytusuna ..

devamı »
şiir h. ihsan sönmez

Gecenin milâdı

Yağmur şehir, mor duvarlar,  baykuş evler Kim görür bir sözün sokaktan geçişini  Islak sayfalar, acılı gözler, kurmaca devler Ki..

devamı »
şiir abdullah aksu

Arayış

Çaresiz bekleyiş Biriken katran zift, içimde Bekledikçe katılaşacak. Katılaştıkça... Arayış... Çare... aramak… Aşmak, duvar..

devamı »
şiir fadıl oktay

İpek Yolu Hayaletleri

taze çay yapraklarıydık Seylanlı kızların topladığı en hasıydık ipek kumaşların en yünlü kaşmiri İpek Yolu’ndan gelen ilk baharatlar kadar s..

devamı »
şiir VA

Mathilda

Bir hikaye düştü geçmişten Köklerimiz paslanmış, gülüşler sahte Peşimde sesler ve serzenişler… boz bulanık akar nicedir  zaman ..

devamı »
sinema emel akbaş

Germinal: Karanlığın İçinde Süren Hayatlar

Germinal, hemen herkesin bildiği üzere Emile Zola’nın natüralizm akımının etkisiyle kaleme aldığı Rougon-Macquart dizinin on üçüncü romanıdır. Bu neden..

devamı »
gezi yazıları aslı ulusoy/renkli seyyah

Urartuların izindeki bir gizem: Van

Türkiye’nin en büyük gölünü sınırlarına dahil eden Van’a doğru çeviriyoruz rotamızı. Yol boyunca bize eşlik eden Van Gölü, tatlı esen bir meltem eşliği..

devamı »
şiir adil başoğul

zamanda gül ağrısı

 Zamanda gül ağrısı var Doğum sancısı Çektiğim hasret acısı Geçmiyor zaman          ..

devamı »
şiir gürsel akbulut

yılkı atları

Sabreyle Hele bir karlar erisin Saçlarıma değsin baharın yeli Uyansın kış uykusundan Deli taylar gibi Depreşen duygularım ..

devamı »