2021 Aralık

deneme fadıl oktay

Aşk Şart*

Aşk sınırları olan ve girilmesi kadar çıkılması da kolay olmayan bir gizemli ülke. Önce o sınırlara yaklaşarak etrafında birkaç tur atıyorsunuz ve başka b..

devamı »
şiir şule yusuf

Kabil Sendromu

gelişini kutlayamadan gidişinin yasını tutuyordum yaraya tuz basa basa... vahşi kurtlara kendimi parçalatıyordum bile isteye sunaklar güvercin kanında ..

devamı »
deneme h. ihsan sönmez

Kederli Yüzümün Hoyrat Gölgesi

Dağın gölgesi; hayallerimi, suda canlı gibi gösteren bir an kadar gerçek. Evrenin bütün yükünü çeken acımtırak ahenk, biri utangaç biri gizemli iki yaban..

devamı »
şiir şener aksu

Naylon Kafes

Güneşten önce uyanmasam günüm eksilir Yüzüm ekşir ilişme bana Daha çıkıp çöplerden ömrümü toplayacağım Çuvala atacağım artığını şehrin ..

devamı »
makale gürsel akbulut

Gönül Çerağında Tutuşan Yanık Sözler: Türküler

İnsanoğlu kendini avutmak için yüreğinin en dulda yerinde içsel bir salıncak kurar.  Burada oluşan duygu helezonlarının gelgitleriyle gönül çıramızı..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

Ahmet Çavuş

Güneşin parlak ışıklarıyla yanarlı dönerli yansımalar oluşturduğu şeker pancarı yaprakları, zümrütten bir deniz gibi yaz ortasının meltemiyle dalgalanı..

devamı »
şiir duran er

Sen Bilemezsin Ki

Sen bilemezsin ki Açlığı susuzluğu Halsizliği yorgunluğu Şiirdeki sonsuzluğu Şarkıdaki sonsuzluğu Sevdadaki sonsuzluğu Yaşamdaki sonsuzluğu   ..

devamı »
sinema emel akbaş

Dear Comrades!: Bir Kara Mizah Hikayesi

“Herkesin hayattaki amacını yakalayıp onu yaşaması gerekirken, herkes belli görevlerle yaşıyor, herkes eşitsizliği hissediyor, herkes öbürünü kıskanı..

devamı »
deneme serhat köklü

Farenin Yalnızlığı

Uçurumlarla kaplı, tümsekli ve oldukça dik yokuşlu, rampa bir çıkmaz sokağın önü… O sokakta bir başına, loş kuytularda tozlu huzmesini kusan sokak lambası..

devamı »
şiir VA

Fesleğen Kokulu Yolda Yarım Kaldı Bir Şey

Sessiz bir yolculuğa çıktım kimse görmedi beni Ardımda viran bir bağ, yetim bir koğuş bıraktım Yıllar yıllara karıştı uzak şehirlerde Göç oldu, ..

devamı »
şiir fahrettin kara

Gitme

Gitme… sonbahar oluyorum sonra… Önce yapraklarım sararıyor… Ardın sıra, Dökülüyorum hayat denen ağaçtan, Bir bir yalnızlığa…       &nbs..

devamı »
şiir inci küpeli

Hezeyan

Hezeyanım oldun, Bir hayli duruldum        Sahipsizdi yurdum,        Çaresizdim... sustum Ansızın kaplarken..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Kayıp

Gözüm bir yerden ısırıyor burayı Aşinayım anlattıklarına da... Doğacak en aydın sabaha, Geceden tutsak kalmak değil mi bu yine İlk defa okumuyorum bu ..

devamı »