2024 Ocak

şiir serhat köklü

Gidiyorum

Gidiyorum Belki böylesi daha iyi olacak Geçmiş, sen ve ben tarih olacak  Mutlu anlar belki hatırlanacak Artık yeni bir öykü başlayacak ..

devamı »
anı & öykü Nadide Utku

Spotlar

 “Ulen, arkadaş” dedi İsmail. Onun bu kaba saba hallerini, pat diyelerini pek severdi oda sakini. Halının desensizliğine, tek renkliliğine takılı ba..

devamı »
şiir şule yusuf

Kadınlar

Coğrafyası kaderi olan kadınlara ve Filistin’e… Firavun sarayında Musa besleyen Asiye, Yarım kalmak senin ne haddine Tarihin seyrini değiş..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Yaşamak Tabut Boyu

perdesiz bir tiyatro hayat çile işlemiş ellerimle parmaklarımdan kayıp giden yarınlarım nerede tersine ilerlerken saatler bo..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Vecd-Şevk-Zevk

Islak ve sıcak bir kıvrımda kayboluyorum Kozasını yırtıp sıyırırken bir tırtılın  başkalaşım gününde, Yanılsamalar dolu bir gizde ..

devamı »
deneme fadıl oktay

Kendine Sesleniş-14

Son günlerde en çok yaptığım şey; gündelik konuşmalarda bana söylenen ve çok sıradanmış gibi görünen sözler ile o sözlerin söyleyiş tonunun içinde gizlen..

devamı »
deneme şener aksu

Dünya Dışı Varlıkların Ziyareti Üzerine

Çocukluğumdan beri dünya dışı varlıklarla ilgilenirim. Yayımlanan kitapları okurum, haberleri okurum, filmleri izlerim, tartışmalara katılırım… Bu konuda..

devamı »
şiir cemal karsavran

Kestane Gözlü Kadın

dert yumağıydın sesinde seni bulduğumda yüreğinden açılan kapıydı gizlerin ve düşlerinde taşıdığın dura dura konuşurken kelimeler asılırdı boğazı..

devamı »
şiir

Göçmen Kuşa Mektup

kuşlar uçuyor şimdi göç vakti neşelerini de alıp gidiyorlar ağaçlardan her kuşun ardından bir yaprak düşüyor bu kış zor geçecek belli ki ..

devamı »
şiir barış yalav

Yas

Balonum uçurumdan yuvarlandı Sessizliğim sensizliğini doğurdu Kül almaz bir yanım Bir yanım yaş biz üzüm salkımı Dinamit patladı yüreğimde ..

devamı »
şiir yasemin özdemir

Çocuk Kalbi

Ne zaman gözlerimi kapatsam Kuş cıvıltıları konuyor hüzünlü dallarıma Etrafımı saran gülümser kalabalık bu Gözleri gülen sevgiyle bakan çocuklar..

devamı »
şiir samet yılmaz

Birileri

Sözler, çoktan uçup gitmişti masamdan Kapıdan çıkarken sona kalan birisiydi, Yarıda bırakılmış şarapların kokusu vardı Havanın serinliğinde buz kesen b..

devamı »