2024 Mart

makale muzaffer uzunoğlu

Türkçenin Sırları-2

Birinci bölümde verilen bilgilerden sonra şu soruların cevaplarını bulmaya çalışalım. Türkçe bilim dili olamaz mı?  Türkçe kavram üretme kabil..

devamı »
anı & öykü şule yusuf

Budala Zeyrek

Sessizliğin sesini duyacak kadar derindi yalnızlığı… Bundan birkaç yıl öncesinde böyle bir sükûta kesin “huzur” derdi. Şimdi biliyor huzursuz bir sess..

devamı »
şiir serhat köklü

Suçun Cezası

Dostoyevski'ye... Bir insanı katleden Bütün insanlığı katledermiş Peki öldüren kötü birini Sayılır mı yok etmiş kötülüğü Kötü mü doğar..

devamı »
şiir Nadide Utku

Boğum

üstünü çizemedikleri yüzüne çizgi çizgi yerleşir insanın daralır gece güneş güne sığmaz solgun bir akşam çalar kapıyı açılsa gök..

devamı »
anı & öykü şahin dursun

Kırmızı Elbiseli Kadın

Kırmızı elbiseli kadını ilk kez gördüğümde, beni bu kadar etkileyen şeyin ne olduğunu anlayamamıştım. Bir kafede, iki masa ötemde oturan ve etraf..

devamı »
deneme şener aksu

Korkudan Korkmamak Üzerine

Küçükken pek çok şeyden korkardım. Jung’un dediği gibi kollektif bilinçaltımdan mı kaynaklanıyordu bu korkular bilmiyorum. Kimileri diyor ki doğamı..

devamı »
şiir fadıl oktay

Avunuş

kanayan gözlerime tuz bastım yokluğunda yaşadığın kente kurtlar indi karşılarına durdum ismini bağırarak ormanlara koştum bir deli gibi o..

devamı »
şiir cemal karsavran

Özgürlüğün Sarhoş Kollarında

yalnızım demiştin bu seyahatte göçmen ruhlu isterikli kadın mesajların koç ayına gelmiş koyun çığlıklarıydı saat on ikiyi ..

devamı »
sinema emel akbaş

The Village

M. Night Shyamalan tarafından yönetilen The Village (2004), yönetmenin kariyerinde de önemli bir yere sahip olmuştur. Bu filmdeki başarısının ardından k..

devamı »
şiir barış yalav

Affet Öldüm

Titrek bir yalnızlık Satürn halkasında ayaklarımı salladım Dolunay vardı geceye peşkeş çekiyordu Damarlarındaki kanlar durmuş bir vaziyet..

devamı »
anı & öykü sevgi deniz

Meşe Palamudu

Kirli bir camın önüne oturmuş, uzun zamandır yüzünü göstermeyen güneşin sıcaklığını hissetmeye çalışıyordu. Sırtını cama dönmüş, geceden beri sızlayan ke..

devamı »