2023 Ağustos

şiir şule yusuf

Atları Seven Adam

Ateşle yıka beni denir mi hiç umarsızca yanmadı mı bedenin nasıl kıydın canına şiirler yazdın üstü kapalı            ..

devamı »
şiir sevil sena

Aysar

Uyanır gibi rüyadan uyanır mıyım gerçeğimden Göz kapaklarımın ardına emanet eder miyim yaşadıklarımı Belki takas ederim görmeden inandıklar..

devamı »
şiir zeliha aypek

Yeryüzü İstasyonu

hoş geldiniz baylar bayanlar! birçok kadın ve birçok erkeğin var gücüyle birbirine benzediği                &..

devamı »
şiir tarık aslan

Kelebek Göçü

nefesinde çiçekler vardı, kırmızı, mor ve kırmızı bir gün saçlarından döküldüler kuşlardan uzakta ne kadar gürültülüydü gökyüzüne saygı göstermediler..

devamı »
şiir tuba toprak

Lavinya

İmtihanlar sarmalında yine yamalı yüreğim  Paslı çapalar saplanmış Beyin denen ummanda Çıkmaz sokak hep çıktıklarım yarına  Güneşi umarsı..

devamı »
şiir şener aksu

Tersinden Lale

bu yolların beni çeken bir hali var bir hali var ki sarar dağları ovaları ömrümü sarar ömür verdiklerimi vardıkça gökyüzüne döner yüreğim o zaman n..

devamı »
şiir neslihan karahan

Taş Duvarlarda Yaşama Göz Açmak

Umuda müteveccih hecelerim vardı; halka halka eklenerek, kelimelere ilhak olan sahifelerde. İşitiliyordu ardı sıra âhenkli nâğmeleri his ile gönüllerde. ..

devamı »
deneme heybet akdoğan

Birey İnsan

Beğenilmeyi arzu etmemiz yeni bir şey değil.  İçgüdülerimizin kontrolden çıkması yeni ve dikkat çekici.  Parçası olduğumuz toplumdan sıyrılara..

devamı »
şiir serhat köklü

Hayat

Hayat bir uğultudur kulaklarında Kemirgen bir hayvandır salyalarıyla Hayat bir saçkırandır hayallerinde Zehri baldıran şarabıdır meyhanesinde Hayat..

devamı »
deneme gürsel akbulut

Tükenmez Kalem

Çocukluğumda aklıma takılan ilginç isimlerden biriydi “tükenmez kalem.” Adını ilk duyduğumdan bu yana hep dikkatimi çekmiştir. Tükenmez ve bitmez gözüyle ..

devamı »
sinema emel akbaş

Amélie: Basit ve Tutkulu Dünyasıyla Bir Çocuk Yetişkin

Amélie, karakter üzerinden inşa edilen bir dünyanın anlatısıdır. Audrey Tautou’nun hayat verdiği karakter, kısa kâkülü ve çocuk bakışlarıyla seyirciyi ken..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Şairler Aşk Kalemi Tutmasın

Beklemek zor olmazdı... Ah şu burnun koku alma, Kulağın duyma, Derinin dokunma, Gözün görme yetisi olmasa... Belki unuturdum seni, Gözlerin bu..

devamı »
şiir emrah turan

Heja

 I. Yeni bir muştunun Kapı eşiğinde; Eller narin, sıcak ve sevgili Gönülde kırılan prangalar: Kaç mavi bulutu siyaha sığdırdığını  Ka..

devamı »
şiir can taşan

Ulak

1 elim gitmiyor çocukluğumun şarkılarına ilk notada eb/elenirim düşlemenin dahi yeri yoktu düşlerle yüzleşmekse imkansız… 2 bir şiir verecekti..

devamı »
şiir ayhan sağır

Var

Tuzlu deniz gözlerde sonsuzluğun kârı var Kıyıların medcezir ay güneşin nuru var Müjdelemiş vasfını kıskanır mehlikalar Ruhunda erir her şey kalpte ..

devamı »