2024 Nisan

şiir serhat köklü

Monarşi

Gizemli bir mağara duvarında sonsuzca yankılanan Ansızın kayboluveren gök uçurtması bal gözlerin Meali olmayan bir sırrı saklayan vişne tatl..

devamı »
şiir

Üç Cemre

Bir ışık sesleniyor gözlerinin doruğundan Sihirli kelimeler açığa çıkıyor Damlıyor güneşin ilk umutları Isıtıyor sözleri nemli bulutları Düşüyor ı..

devamı »
şiir zehra şahin

Truva Atı Yanıyor

Tahta ata dar gelir kafes Çünkü yürektir daralan zamanlarda Nallarında ansızın bir heyecan Ve bakışında yorgun bir ömür Kâküllere gizler prangaları..

devamı »
şiir

Mahkeme

sanrı haritadan sessizce kaçtı sattı izini ayın ışığına saldı kendini dünyaya kondu kalbin ortasına davasının kurbanıydı inanmak yada inanmamak ..

devamı »
anı & öykü

Yankı*

Orhan Bora anısına… 1.Bölüm  Kadın birden gözlerini açtı ve eşine doğum sancısının geldiğini söyledi. Apar topar hastaneye gittiler, bebek dünyaya ..

devamı »
şiir sevil sena

Sükut

Sığınırım gövdene saklımı saran gölgene Dallarının çağırdığı  sonsuz ihtimallerde kaybolur Çizgilerimin sakladığı sonlu hikayelerde uyan..

devamı »
şiir emily yaramis

Sevda Damlıyordu Yüreğimden

gönül gönüle değince gönül coşar ince ince avuçlarında nazenin gül olur onu derin sevince sözcüklere can veren hislerinle demle  hoyrat düşlerini..

devamı »
makale şener aksu

Roman Estetiği

Roman da herhangi bir metin gibi zihnimizde güzellik duyumu oluşturmalıdır ki biz ona güzel diyelim yahut ondan estetik bir tat alalım. Bu bağlamda estet..

devamı »
sinema emel akbaş

Hakkari’de Bir Mevsim: Bir Köy Var Uzakta

Erden Kıral’ın Hakkâri’de Bir Mevsim (1983) filmi, Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi tarafından, Kurukahveci Mehmet Efendi’nin katkılarıyla restore ..

devamı »
şiir elizya alminya

Kırık

kanadı kırık melek kadere imanın  bitirimi virane aşk aşk baygın baygınlık ruhunda yorgunluk hayata olan inancın labirent dolambaçlı kay..

devamı »
şiir

C'anım

göz altına yığılı mor üzüntüler ateşlere dal da  pusulasız alev denizi küme küme yaş ucunda kirpiklerin iki tatlı söz gülümseşiir dudakt..

devamı »
şiir ebru asya

Bir Çocuk

bir çocuk yürütürse gözlerindeki suyu kırılır zamanın dümeni yıkılır köprüler paylaşmaz martılar denizi seslerde bir tutam yosun birikir mırıldan..

devamı »
şiir

Ateşle Oyun

Biraz daha sabret diyorsun Güneşe kaça adım kaldı şuracıkta Oysa uzandıkça yükseliyor gök Tutacaktım ki nefesimi Birkaç kanat çırpışı mesafede Y..

devamı »
şiir mesut nöbetçigil

Askıda Sevgi

Kıyıya vurunca çocuklar  Gecenin gözündeki endişeli dalgalar fark etmedi Kelepçeli umutları Karanlığa ağladı anneler Ekmek kadar  Talep..

devamı »
şiir merve durmuş

Arayış

Benliğime ve varoluşuma, Kafa tutar gibi, Aidiyetimi inkâra gidiyorum. Bir ümit kendimi bulmaya, Ölüm adasına, dinginlik kampına gidiyorum. Yeni..

devamı »