2022 Temmuz

deneme şule yusuf

Tekinsiz Huzur

Ruhları önceki bir hayatta, cisimsiz ve maddesiz bir âlemde karşılaşmış da, sanki tek asıldan, tek maddeden oluşmuş gibi hissediyorlardı ilk andan beri. A..

devamı »
şiir heybet akdoğan

Yanardağların Usulluğuyla Uyudu Ömrüm

bir giz doluydu yaşadıklarım arsız gülüşleri mutluluk sanarak ötesi berisi olmayan vebalı günlerimdi geçip giden inancım sancıyordu yazık sana diyord..

devamı »
şiir fadıl oktay

Tikal Şehrinde Sen ve Gece

sensiz gecelerde Mayalar girerdi düşlerime Tikal’in yosunlu sokaklarında hayalini arardım kalabalık bir törende insanlar arasından tanıdım seni Seneca;..

devamı »
sinema emel akbaş

J'Accuse (Subay ve Casus): Dreyfus Davası

"İnsanın, bir başkasının aşağılanmasını gözleme içgüdüsü, en acı soğuğa karşı bile yeterli yalıtımı hep sağlar." J'Accuse orijinal adıyla gösterime giren..

devamı »
makale muzaffer uzunoğlu

Su Usta'ya Dair

“Su Usta: Kendini Koruma Bilgeliği” Şener Aksu’nun yazdığı alegorik bir eser.  Alegori, bir sanat eserindeki ögelerin gerçek hayattan bir şeyleri te..

devamı »
şiir inci küpeli

Müfrez

Kafamdaki putlarla yaşadım bunca zaman göz göre göre Yahut ellerimle biçimlendirdiğim heykellerimle bile isteye Saf sevgiyi bulduğumu sandığım  ..

devamı »
şiir duran er

Küçücük Serzeniş

Dilim ağız boşluğumda Sanki darağacında ki Sallanan suçsuz idamlık *** Gülmedik ağlayamadık Kana kana doya doya Hep güzü ilkbahar sandık *** Taşa ..

devamı »
anı & öykü neslihan karahan

Tamamlayıcı Unsurlar Üzerine...

Güneşin ışıl ışıl etrafa ışınlarını saçtığı bir cumartesi günüydü. Beşiktaş yolu üzerinde, Dolmabahçe Sarayı sokağında yürürken, ağaçların yapraklarının ..

devamı »
şiir ebra topyıldız

Saklı ve Ya/saklı

Suçluydun... Yalın ayak hâlimde, Bana büyük vurgundun... *** Yorgunsun... Sen otur beni dinle Ama çoktandır suskun dilime, O şiiri söyletme... ***..

devamı »
şiir serhat köklü

Badem

Kör ölürse  Badem olur Badem ölürse N’olur peki… *** Gözden ırak Gönülden de olur Gönülden ölen Candan mı olur… *** Ses ver, duyam Renk ve..

devamı »
şiir yasemin özdemir

Ayrılık Deme

Lügatimde tercümesi yok bu ayrılığın Yüreğin varsa bir ömür sev beni Ne zaman hatırlamaya yüz tutsam Kanıyorum her şeyine… Senin meçhul gölge..

devamı »
şiir talha özdemir

Bahar

Baharım sensin Ağaçtan düşen yaprak misali Her bahar toprakla buluşur Aşknümanı söyleyensin *** Gözlerin hüzün çiçeği Akıyor gözyaşları Buluşuyor t..

devamı »