nşe

kültür&sanat nşe

pandemide sanal müzeler büyük ilgi gördü

Covid-19 salgınıyla birlikte sanal müzeler vatandaşların uğrak noktası oldu. Bu dönemde 11 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan sanal müzeler arasında en..

devamı »
tiyatro nşe

ben anadolu

1930-2012 yılları arasında yaşamış, Türk oyun yazarı ve dramaturg olan Güngör Dilmen’in en önemli eserlerinden biri “Ben Anadolu”, yıllarca Yıldız Kenter..

devamı »
kültür&sanat nşe

deniz altındaki sanat

Avustralya, Townsville, Great Barrier Reef'teki Sualtı Sanatı Müzesi (MOUA), Ağustos ayında yeni bir sergi açtı.  Heykeltraş Jason deCaires Ta..

devamı »
resim nşe

christian krohg "hayatta kalma mücadelesi" 1889

" Christian Krohg'un "Hayatta Kalma Mücadelesi" isimli bu eseri 1889 tarihli olup orijinali National Museum of Art Oslo'da bulunmaktadır. Eserin orijina..

devamı »
müzik nşe

timur selçuk kimdir?

Timur Selçuk, 1946’da İstanbul’da doğar. Türk sanat müziği bestecisi Münir Nurettin Selçuk'un oğludur. Beş yaşında piyano çalmaya başlamış, yedi yaşında ..

devamı »
tiyatro nşe

reha özcan kumpanyası ile "bir garip orhan veli"

Usta yazar Murathan Mungan, Orhan Veli’nin şiirlerinden yola çıkarak yazdığı tek kişilik ve tek perdelik, toplamda yetmiş dakika süren tiyatro oyununu 20..

devamı »
müzik nşe

dostlar beni hatırlasın

Aşık Veysel, asıl ismi “Veysel Şatıroğlu” olan usta ozan, 25 Ekim 1894 yılında Sivas'‘ ta doğdu. 21 Mart 1973'te hayatını kaybetti. H alk ozanımız d..

devamı »
opera & bale nşe

don kişot (don quixote)

Bu videoyu beğendiniz mi? Yeni bale ve opera kliplerinden haberdar olmak isterseniz ROYAL OPERA HOUSE  youtube kanalına abone olabilir,  ..

devamı »
resim nşe

jean eugène buland "propaganda kampanyası"

Jean Eugène Buland (1852-1926) Propaganda Kampanyası, 1889, tuval üzerine yağlıboya, 181,8 x 191,4 cm, Orsay Müzesi, Paris Jean Eugène Buland'ın 1889 t..

devamı »
tiyatro nşe

kral lear

Yazan:  William Shakespeare  Yöneten:  Muharrem Özcan  Çeviren:  Haluk Bilginer  Dekor ve Kostüm Tas..

devamı »